Klaebo znów najlepszy w Tour de Ski. Dobry bieg reprezentanta Polski

Najlepszy z Polaków Dominik Bury zajął 22. miejsce w biegu pościgowym na 10 kilometrów stylem klasycznym w szwajcarskim Val Muestair. Zgodnie z przewidywaniami zwyciężył Johannes Hoesflot Klaebo.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Dominik Bury Getty Images / Tom Weller/VOIGT/DeFodi Images / Na zdjęciu: Dominik Bury
Biegacze narciarscy powitali nowy rok biegiem pościgowym na 10 kilometrów stylem klasycznym. W szwajcarskim Val Muestair wybiegło na trasę 99 zawodników, w tym trzech Polaków. Szczególne nadzieje można było mieć w stosunku do Dominika Burego, który bardzo dobrze spisał się w sobotnim sprincie i na trasę ruszył jako 21. Jego brat, Kamil Bury startował 37., a Maciej Staręga 40.

Faworytem był rzecz jasna Johannes Hoesflot Klaebo. Doskonały Norweg wielokrotnie już pokazał wysoką formę, wygrał sobotni sprint, a do tego w niedzielę ruszył z 7-sekundową przewagą nad Włochem Federico Pellegrino i 16-sekundowym zapasem nad Czechem Michalem Novakiem.

Bieg bardzo dobrze rozpoczął Dominik Bury, który na 2.5 kilometrze był osiemnasty. Pozostali dwaj Polacy niestety bardzo szybko wypadli za czołową pięćdziesiątkę i stracili szanse na jakiekolwiek punkty. Ostatecznie przybiegli oni pod koniec stawki, a Staręga był ostatnim z tych, którzy ukończyli bieg - zrobił to z dużą stratą do kolejnego rywala.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Na piątym kilometrze prowadzący Klaebo miał ponad 17-sekundową przewagę nad grupą pościgową liczącą pięciu zawodników. Dominik Bury w połowie dystansu był już 16., z niespełna 4-sekundową stratą do 7. miejsca! Polak wciąż biegł w swojej grupie, ostatecznie zajmując na mecie 22. miejsce. Finalnie Klaebo wygrał o 10 sekund z Paalem Golbergiem i Federico Pellegrino.

Wyniki biegu pościgowego na 10 kilometrów stylem klasycznym mężczyzn:

# Zawodnik Kraj Czas
1. Johannes Hoesflot Klaebo Norwegia 25:55.0 m.
2. Paal Golberg Norwegia +10.2 s.
3. Federico Pellegrino Włochy +10.2 s.
4. Simen Hegstad Krueger Norwegia +28.0 s.
5. Sidre Bjoernstad Skar Norwegia +29.6 s.
6. Martin Loewstroem Nyengnet Norwegia +33.4 s.
22. Dominik Bury Polska +1:25.0 m.
86. Kamil Bury Polska +3:22.1 m.
94. Maciej Staręga Polska +5:12.7 m.

Czytaj także: Kubacki już raz to zrobił Niemcy odkryli, co wyprawiał skoczek

Czy wyniki Dominika Burego to zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×