Walka do końca w Val Muestair. Polskie biegaczki nie wytrzymały na trasie Tour de Ski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Millo Moravski/Agence Zoom / Na zdjęciu: Tiril Udnes Weng
Getty Images / Millo Moravski/Agence Zoom / Na zdjęciu: Tiril Udnes Weng
zdjęcie autora artykułu

Tour de SKi się rozkręca. Biegaczki narciarskie 1 stycznia zainaugurowały nowy rok biegiem pościgowym na 10 kilometrów. Wygrała Tiril Udnes Weng, a dopiero 43. miejsce zajęła najlepsza z Polek, Izabela Marcisz.

Po sobotnich sprintach, biegaczki narciarskie wzięły udział w biegu pościgowym na 10 kilometrów stylem klasycznym na trasie w Val Muestair. Zawodniczki ruszyły na trasie na podstawie wyników w sprincie. Izabela Marcisz wybiegła na trasę dwudziesta, a Monika Skinder 32.

Do Nadine Faehndrich, która wyruszyła na trasę jako pierwsza, szybko zaczęły zbliżać się Frida Karlsson i Anne Kjersti Kalvaa. Szwajcarka na punkcie umiejscowionym na 3.7 kilometrze była już szósta. Kilka zawodniczek zaczęło wspólnie uciekać reszcie stawki. Trzy Norweżki, Finka i Szwedka w połowie dystansu miały już niemal pół minuty przewagi nad kolejnymi biegaczkami.

Do końca o wygraną walczyły cztery zawodniczki. Zwyciężyła Norweżka Tiril Udnes Weng, która minimalnie pokonała Finkę Kerttu Niskanen i Szwedkę Fridę Karlsson.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Polki niestety biegły wolno w porównaniu do reszty stawki. Praktycznie na każdym pomiarze czasu traciły swoje pozycje wypracowane po sprintach. W połowie stawki Marcisz była 39., a Skinder piąty kilometr przekroczyła jako 64, tracąc praktycznie szanse na zdobycie punktów do klasyfikacji Pucharu Świata. Ostatecznie Polki zakończyły rywalizację na 43. i 63. lokacie.

Wyniki biegu pościgowego na 10 kilometrów stylem klasycznym kobiet:

# Zawodniczka Kraj Czas
1.Tiril Udnes WengNorwegia28:51.3 m.
2.Kerttu NiskanenFinlandia+0.4 s.
3.Frida KarlssonSzwecja+0.6 s.
4.Anne Kjersti KalvaaNorwegia+1.9 s.
5.Lotta Udnes WengNorwegia+21.8 s.
6.Katharina HennigNiemcy+41.9 s.
43.Izabela MarciszPolska+2:34.2 m.
63.Monika SkinderPolska+5:25.7 m.

Czytaj także:  Kubacki już raz to zrobił Niemcy odkryli, co wyprawiał skoczek

Źródło artykułu: WP SportoweFakty