Upadek na trasie Tour de Ski. Claudia Nystad odwieziona do szpitala

Bardzo pechowo zakończył się drugi etap Tour de Ski dla Claudii Nystad. Doświadczona niemiecka biegaczka trafiła do szpitala po upadku na trasie w Oberstdorfie.

Daniel Ludwiński
W trakcie transmisji niedzielnego biegu na 10 kilometrów na dochodzenie widać było przykre sceny - Nystad upadła na odcinku zjazdu prowadzącego na stadion w Oberstdorfie. Kilka minut później pokazywano zawodniczkę w otoczeniu lekarzy i trenerów, osłanianą kocem, a następnie zabieraną przez medyków do karetki pogotowia.
Jak poinformował portal heimatzeitung.de, Nystad upadając uderzyła głową w zlodowaciały śnieg i straciła na chwilę przytomność, jednak na szczęście szybko ją odzyskała. Utytułowana niemiecka biegaczka została odwieziona do szpitala z otarciami skóry na skroni oraz podejrzeniami wstrząśnienia mózgu i urazu lewego ramienia, którym także uderzyła o ziemię.

36-letnia Claudia Nystad ma w swym dorobku jedenaście medali mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, w tym po trzy złote. Większość "krążków" zdobyła w sztafetach, ale ma też srebrne medale wywalczone indywidualnie. W 2010 roku ogłosiła zakończenie kariery, ale trzy lata później ogłosiła powrót na trasy. Niedawno zajęła w grudniowych zawodach w Davos piąte miejsce, najlepsze po wznowieniu startów.