Czołowy norweski biegacz narciarski nie wystąpi w Pucharze Świata w Kanadzie

W najbliższy wtorek rozpoczyna się Ski Tour Canada, wieloetapowe zawody kończące tegoroczny sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich. Wiadomo już, że na starcie zabraknie znanego norweskiego zawodnika.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Sjur Roethe, bo o nim mowa, czuł się źle już podczas niedawnego biegu łączonego w Lahti. Norweg w trakcie trwania konkurencji zrezygnował z rywalizacji i zszedł z trasy. Od tamtej pory minęło kilka dni, ale Roethe jeszcze nie wydobrzał na tyle, by lecieć do Kanady na wyczerpujący cykl startów w Ski Tour Canada.

W tej sytuacji do norweskiej kadry awaryjnie powołany został Ola Vigen Hattestad, który jako typowy sprinter będzie mógł pokazać się z dobrej strony w trzech startach w swojej koronnej konkurencji.

Ski Tour Canada rozpocznie się 1 marca w Gatineau, a zakończy 12 marca w Canmore. W norweskim zespole obok Hattaestada pobiegną Erik Brandsdal, Niklas Dyrhaug, Anders Gloersen, Hans Christer Holund, Emil Iversen, Finn Haagen Krogh, Petter Northug, Martin Johnsrud Sundby i Didrik Toenseth.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×