Udany start Justyny Kowalczyk. Polka wygrała zawody w Saariselce

Justyna Kowalczyk jest w dobrej formie przed startem Pucharu Świata. W sobotę reprezentantka Polski wygrała zawody FIS, które rozegrano w Finlandii.
Karol Borawski
Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

W eliminacjach Justyna Kowalczyk miała piąty czas. W finale Polka okazała się bezkonkurencyjna. O 0,56 s pokonała Słowenkę Anamariję Lampic, a o 4,1 s Austriaczkę Teresę Stadlober.

Dla Kowalczyk był to piąty start przed nowym sezonem , a został zakończony pierwszym zwycięstwem.

"Prosto ze stołu do masażu retransmisja finiszu. Pierwsza w sprincie w Saariselce. W końcu coś ruszyłam..." - napisała na Twitterze.

W niedzielę w Saariselka odbędzie się bieg na 10 km stylem dowolnym.