KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rozwiązanie problemów w biegach narciarskich? Justyna Kowalczyk poprowadzi kadrę

Duet trenerski Aleksander Wierietielny - Justyna Kowalczyk poprowadzi kadrę narodową kobiet w biegach narciarskich - poinformował Polski Związek Narciarski.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Justyna Kowalczyk Newspix / Martyna Szydlowska / PressFocus / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
- Aleksander Wierietielny został trenerem głównym Kadry Narodowej Kobiet w biegach narciarskich, natomiast Justyna Kowalczyk będzie pełnić funkcję asystenta trenera głównego - poinformowała w czwartek (29 marca) oficjalna strona Polskiego Związku Narciarskiego (PZN).

Władze PZN przystały na propozycję duetu Wierietielny - Kowalczyk, który sam zaproponował takie rozwiązanie. - Prezydium PZN wyraziło aprobatę dla tej propozycji, a Justyna Kowalczyk i trener Wierietielny podjęli wyzwanie - czytamy na stronie pzn.pl.

Trener Wierietielny i nasza dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich (w Vancouver w 2010 r. i Soczi w 2014 r.) wytypowali grupę dziewczyn, z którą - w dniach 8-20 kwietnia 2018 r. w fińskim Levi - odbędą konsultacje w celu rozpoznania ich umiejętności.

Podczas kwietniowego posiedzenia Zarządu PZN (17.04) kierownictwo związku ma zapoznać się ze szczegółami pobytu trenerów i zawodniczek w Skandynawii w celu podjęcia decyzji personalnych.

- Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą, że nie nadaję się na pracę trenerską, bo jestem zbyt wymagająca. Wymagam od siebie i wszystkich naokoło. Jestem po prostu heterą. A hetery są dobre, ale na takich samych ludzi - powiedziała Kowalczyk podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Po występie na mistrzostwach Polski w Jakuszycach biegaczka z Kasiny Wielkiej ogłosiła zakończenie kariery zawodniczej.

ZOBACZ WIDEO Największa różnica między Stochem a innymi? Hannawald: W kluczowych momentach decyduje głowa
Justyna Kowalczyk sprawdzi się w roli asystenta trenera Wierietielnego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter/PZN
Komentarze (58)
Zobacz więcej komentarzy (20)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×