Izabela Marcisz czwarta na 5 km stylem dowolnym podczas MŚ juniorek w Lahti

Izabela Marcisz zajęła czwarte miejsce w biegu narciarskim juniorek na 5 kilometrów stylem dowolnym podczas mistrzostw świata w Lahti.

Piotr Ziemka
Izabela Marcisz Newspix / THIBAUT/NORDPOLE / Na zdjęciu: Izabela Marcisz
Izabela Marcisz miała piąty czas po pokonaniu 600 metrów. Z kolei po 1,1 kilometra zajmowała nawet drugą lokatę. Na kolejnym punkcie pomiarowym (4100 metrów) urodzona 18 maja 2000 roku zawodniczka była trzecia. Ostatecznie Polka została sklasyfikowana tuż za podium, na czwartym miejscu.

Na wszystkich oficjalnych punktach pomiarowych prowadziła Frida Karlsson. Szwedka jako jedyna przebiegła 5 kilometrów w czasie poniżej trzynastu minut. Wygrała z czasem 12:50.6. Srebro zdobyła Helene Marie Fossesholm (13:01.7). Na trzecim stopniu podium stanęła Anita Korva (13:10.4).

Dla Finki to już drugi medal mistrzostw świata juniorek 2019 w Lahti. W niedzielnym sprincie również była trzecia. Marcisz uzyskała 13 minut i 18 sekund.

25. wynik miała Eliza Rucka, 41. Magdalena Kobielusz, a 44. Weronika Kaleta. W biegu uczestniczyło 85 zawodniczek.