Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Izabela Marcisz czwarta na 5 km stylem dowolnym podczas MŚ juniorek w Lahti

Izabela Marcisz zajęła czwarte miejsce w biegu narciarskim juniorek na 5 kilometrów stylem dowolnym podczas mistrzostw świata w Lahti.
Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Izabela Marcisz Newspix / THIBAUT/NORDPOLE / Na zdjęciu: Izabela Marcisz

Izabela Marcisz miała piąty czas po pokonaniu 600 metrów. Z kolei po 1,1 kilometra zajmowała nawet drugą lokatę. Na kolejnym punkcie pomiarowym (4100 metrów) urodzona 18 maja 2000 roku zawodniczka była trzecia. Ostatecznie Polka została sklasyfikowana tuż za podium, na czwartym miejscu.

Na wszystkich oficjalnych punktach pomiarowych prowadziła Frida Karlsson. Szwedka jako jedyna przebiegła 5 kilometrów w czasie poniżej trzynastu minut. Wygrała z czasem 12:50.6. Srebro zdobyła Helene Marie Fossesholm (13:01.7). Na trzecim stopniu podium stanęła Anita Korva (13:10.4).

Dla Finki to już drugi medal mistrzostw świata juniorek 2019 w Lahti. W niedzielnym sprincie również była trzecia. Marcisz uzyskała 13 minut i 18 sekund. 

25. wynik miała Eliza Rucka, 41. Magdalena Kobielusz, a 44. Weronika Kaleta. W biegu uczestniczyło 85 zawodniczek.

ZOBACZ WIDEO: Polacy nie wytrzymali presji? "Ogromną rolę w najbliższych dniach odegra Horngacher"

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
fis-ski.com / inf. własna
Komentarze (6)
 • MJay Zgłoś komentarz
  Przydałby się jeszcze postęp u chłopaków. Tu niestety jest tragicznie. Najlepszy z naszych dzisiaj na 52 miejscu...
  • Lovuś Zgłoś komentarz
   Pięknie Iza. 4 miejsce dla sportowca podobno najgorsze, ale to i tak świetny wynik. ;) Rucka 2 bieg, 2 raz w 30, nie jest źle, a jeszcze lepiej powinno być na 15 km. Na więcej chyba
   Czytaj całość
   można było liczyć od Magdy Kobielusz, i Weroniki Kalety... Jednak to miejsce w 30 to taki próg "przyzwoitości", w moim odczuciu. Zobaczymy jak będzie na 15 km klasykiem. Wiemy już, że nie pobiegnie w nim Monika Skinder, co mnie dość dziwi, bo pomimo, że to sprinterka, to jednak w długich biegach klasykiem z grupy jest chyba najlepsza.
   • italianista Zgłoś komentarz
    To dobre miejsce zważywszy na to, że wbrew temu co pisze pewna osoba na pewnym forum, Marcisz lepiej czuje się w stylu klasycznym a nie łyżwowym. Szczerze, czwarte miejsce w jej wykonaniu
    Czytaj całość
    mnie zaskoczyło w przeciwieństwie do srebrnego medalu Skinder. I jest być może nawet cenniejszym wynikiem, bo osiągniętym na dystansie. Teraz już mamy potwierdzenie, że Skinder i Marcisz są uzdolnione, pracują ciężko i są w stanie rywalizować na poziomie międzynarodowym, co dla pewnych osób nie było oczywiste. Jak mniemam, trasy w Lahti są wystarczająco ciężkie i nie są płaskie jak stół, bo zarzucano Skinder, że potrafi biegać tylko po trasach dla amatorów. Pojawia się szansa na stworzenie w przyszłości dobrego duetu w sprincie drużynowym: Marcisz jako pierwsza ze swoją wytrzymałością i Skinder jako druga na wykończenie finiszu. W zależności od tempa rozwoju, duet ten może powalczyć o miejsce punktowane (medal?) już na igrzyskach w 2022.
    • wanow Zgłoś komentarz
     Super młode dziewczyny coś drgneło w biegach.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×