MŚ 2019: kwalifikacje na dystansach dla Chinki oraz Belga. 55-letni Meksykanin na starcie

Meng Honglian uzyskała najlepszy czas podczas kwalifikacji w biegu na 5 kilometrów kobiet. Wśród mężczyzn na dwukrotnie dłuższym dystansie najlepszy okazał się Thibaut De Marre.

Adrian Nuckowski
biegacze narciarscy Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: biegacze narciarscy
Do kwalifikacji kobiet zgłoszonych było 26 zawodniczek, z czego 24 ukończyły rywalizację. Najlepsza okazała się Chinka, Meng Honglian, wyprzedzając o pół minuty 43-letnią Jaqueline Mourao, która już po raz piąty w karierze startuje na mistrzostwach świata. Trzecią pozycję zajęła reprezentantka Australii, Katerina Paul.

W rywalizacji mężczyzn sklasyfikowano 56 biegaczy, ze zgłoszonych 58. Wygrał Belg Thibaut de Marre, drugi był reprezentant Tajlandii Mark Chanloung, natomiast czołową trójkę uzupełnił Islandczyk Albert Jonsson. Na starcie stanął m.in 55-letni reprezentant Meksyku Luis Carrasco Arena, który jest najstarszym uczestnikiem MŚ w Seefeld.

Kwalifikację do kolejnych biegów zapewniła sobie czołowa "10" wśród mężczyzn oraz kobiet, pod warunkiem zgromadzenia odpowiedniej liczby punktów FIS.