Maciej Staręga i Paweł Klisz wygrali sprint drużynowy na mistrzostwach Polski

Maciej Staręga i Paweł Klisz wygrali sprint drużynowy techniką klasyczną podczas mistrzostw Polski 2019 w biegach narciarskich rozgrywanych na Polanie Jakuszyckiej.

Piotr Ziemka
Maciej Staręga Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Maciej Staręga
Paweł Klisz i Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) triumfowali w sprincie 6x1400 metrów z czasem 20:12.97. Srebrne medale zdobyli Dominik Bury i Kamil Bury (MKS Istebna, 20:22.82). Trzecie miejsce zajął inny duet złożony z braci: Kacper Antolec i Jan Antolec (AZS AWF Katowice, 20:58.09). Identyczna kolejność była w poprzedniej edycji krajowego czempionatu - 24 marca 2018 roku.

Wśród pań zwyciężyły Urszula Łętocha i Weronika Kaleta. Biegaczki reprezentujące LKS Markam Wiśniowa Osieczany uzyskały czas 24:01.26. Na drugim stopniu podium stanęły Karolina Kukuczka i Marcelina Wojtyła (MKS Istebna, 25:55.07). Trzecie były siostry Ewelina i Klaudia Kołodziej (LKS Witów Ski Mszana Górna, 26:32.54).

Pierwszą część mistrzostw Polski 2019 w biegach narciarskich rozegrano 9 i 10 marca. Wówczas odbyły się biegi na 10 km techniką łyżwową kobiet i 15 km mężczyzn oraz sprinty indywidualne.

Na piątek zaplanowano zmagania sztafet. Krajowy czempionat zakończą niedzielne zmagania ze startu wspólnego. Panie będą miały do pokonania 15 kilometrów stylem klasycznym, a mężczyźni 30.

Czy Maciej Staręga będzie w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata w następnym sezonie?