Co za bieg w Lillehammer! Po 10 kilometrach zadecydowało 0,3 sekundy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: Frida Karlsson
PAP/EPA / / Na zdjęciu: Frida Karlsson
zdjęcie autora artykułu

Ten sezon w biegach narciarskich zapowiada się pojedynkiem dwóch zawodniczek - 22-letniej Szwedki Fridy Karlsson i 10 lat starszej Therese Johaug. W Lillehammer bieg na 10 kilometrów o 0.3 sekundy wygrała Szwedka.

Od samego początku biegu na 10 kilometrów kobiet, korespondencyjny pojedynek o pierwsze miejsce toczyły Norweżka Therese Johaug i Szwedka Frida Karlsson. W Lillehammer początkowo prowadziła Johaug, która po 4,6 kilometrze miała 1.9 sekundy przewagi nad rywalką.

Obie zawodniczki na kolejnym pomiarze czasu wjechały niemal równo - to Karlsson prowadziła o 0.1 sekundy i było jasne, że do samego końca o wyniku mogą zadecydować detale. Pozostałe zawodniczki nie liczyły się już w walce o zwycięstwo. Gdy Johaug zameldowała się na stadionie, na jej czas czekała już Karlsson. Ostatecznie to reprezentantka Szwecji wygrała o 0.3 sekundy!

O trzecie miejsce rywalizowała Amerykanka Rosie Brennan z dwoma zawodniczkami z Rosji i Norweżką Helene Marie Fosseshom. Brennan jako pierwsza wbiegła na metę i lepiej rozłożyła siły od rywalek - szczególnie Tatiany Soriny, która była nawet trzecia, a na ostatnich 3.9 kilometrach straciła aż 28.2 sekundy i skończyła na ósmej lokacie.

Tym razem zabrakło na liście startowej reprezentantek Polski, które ścigały się w Ruce. Przypomnijmy, że Monika Skinder i Izabela Marcisz zajęły odpowiednio 34. i 39. miejsce, a Skinder była najmłodszą zawodniczką z pierwszej 50-ki. Polki po zawodach w Ruce wróciły do kraju. Zawodniczki trenowane przez Martina Bajcicaka 4 grudnia pojadą na zgrupowanie do Davos, gdzie w następny weekend wystartują w kolejnych zawodach w ramach Pucharu Świata.

Wyniki biegu na 10 km. kobiet: 

# Zawodniczka Kraj Punkty
1.Frida KarlssonSzwecja26:58.4 min.
2.Therese JohaugNorwegia+0.3 s.
3.Rosie BrennanUSA+11.3 s.
4.Helene Marie FossesholmNorwegia+16.0 s.
5.Natalia NepriajewaRosja+28.5 s.
6.Tiril Udnes WengNorwegia+30.1 s.

Czytaj także:  Burza o "dom" skoków narciarskich  Niepokojące informacje z Wisły

ZOBACZ WIDEO: Na kim wzoruje się polski talent? Zaskakująca odpowiedź 18-latka

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy decyzja o tym, by Polki nie wystąpiły w Lillehammer była słuszna?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)