Igrzyska Europejskie. Polka z awansem do finału. O medal będzie trudno

Wiktoria Maciuk została jedyną reprezentantką Polski, która przebrnęła przez kwalifikacje w konkurencji BMX Freestyle. Zawodniczki z wyższych miejsc wypracowały nad nią dużą przewagę. To oznacza, że o medal reprezentantce naszego kraju będzie trudno.

Mateusz Kozanecki
Wiktoria Maciuk PAP / PAP/Art Service / Na zdjęciu: Wiktoria Maciuk
Choć oficjalne otwarcie Igrzysk Europejskich zaplanowano na środowy wieczór, to już wcześniej zainaugurowana została rywalizacja sportowców.

Do kwalifikacji przystąpili zawodnicy startujący we freestyle'u na BMX. Jako pierwsze na arenie zaprezentowały się kobiety. 16 zawodniczek walczyło o 12 miejsc w finale.

Najlepsza okazała się Nikita Rose Ducarroz. Szwajcarka uzyskała 78 pkt w pierwszym i 80 pkt w drugim przejeździe. Decydujące znaczenie miała natomiast średnia.

Na 10. miejscu sklasyfikowana została Wiktoria Maciuk z wynikiem 40,33 pkt. Do finału nie udało się awansować drugiej z Polek - Natalii Niedźwiedź. Decydujące znaczenie miał kiepski wynik w drugiej serii.

Wśród mężczyzn konkurencja była znacznie większa, bowiem na liście startowej znalazło się 30 zawodników. Tutaj triumfował Anthony Jeanjean z wynikiem 85,16 pkt. Dalsze miejsca zajęli Piotr Leszczyński (67,08 pkt) i Patryk Teul (58,66 pkt). Sklasyfikowano ich odpowiednio na 18. i 23. pozycji.

Finały odbędą się w czwartek, 22 czerwca. Kobiety przystąpią do rywalizacji w Krzeszowice BMX Park o godz. 15:00, natomiast mężczyźni o 16:45.