Suzuki Boxing Night 27: Polak zmierzy się z utytułowanym rywalem

Michał Jarliński spotka się z Kamranem Sahsuvarlim podczas niedzielnej gali Suzuki Boxing Night. Azer jest medalistą igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy.

 Redakcja
Redakcja
Na zdjęciu ring Suzuki Boxing Night Materiały prasowe / Na zdjęciu ring Suzuki Boxing Night
- Z tak utytułowanym rywalem jeszcze nie walczyłem, ale zrobię wszystko aby pokonać Kamrana Sahsuvarliego – mówi Michał Jarliński (75 kg).

Gala Suzuki Boxing Night 27 odbędzie się w niedzielę 25 lutego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W meczu Polska – Azerbejdżan, mistrz naszego kraju spotka się z Kamranem Sahsuvarlim, który w latach 2016-17 stanął na podium igrzysk olimpijskich (brąz w Rio de Janeiro), mistrzostw świata (brąz w Hamburgu) i mistrzostw Europy (srebro w Charkowie).

- Do ringu wejdę z mocnym bokserem, ode mnie starszym o 10 lat, więc doświadczenie będzie po jego stronie. Jednak moimi atutami będą młodość i szybkość oraz wytrzymałość – wyjaśnia pochodzący z Włocławka Michał Jarliński.

- Do tej pory walczyłem z jednym Azerem, Salimem Salimovem, a miało to miejsce podczas ME Kadetów w 2017 roku w Bułgarii w wadze 63 kg. W ocenie sędziów przegrałem walkę o ćwierćfinał 2:3 – dodaje.

Niedzielna gala odbędzie się w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. - Cieszę się, że walczymy w takim miejscu. Boksowałem oraz sparowałem z zawodnikami, którzy zdobywali medale na mistrzostwach świata i Europy, jednak nigdy wcześniej nie miałem przyjemności skrzyżować rękawic z medalistą Igrzysk Olimpijskich – stwierdził Michał Jarliński, który rok olimpijski zaczął od srebrnego medalu w hiszpańskiej La Nucii.

Trudny pojedynek na gali Suzuki Boxing Night 27, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland z Partnerami i Sponsorami, będzie dla Michała Jarlińskiego cennym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy.

- Zdecydowanie to dla mnie duża dawka doświadczenia – podkreślił. W naszej kadrze narodowej jest łącznie 9 zawodników.

Tak przedstawia się program gali:
51 kg Nikolas Pawlik – Masud Yusifzada,
57 kg Jakub Krzpiet – Azrak Babirov,
60 kg Jakub Sulęcki – Maksud Khasmetov,
67 kg Mateusz Grejber – Nabi Isgandarov,
75 kg Michał Jarliński – Kamran Sahsuvarli,
80 kg Mokhamedali Romański – Fagan Mammadov,
86 kg Jakub Straszewski – Seyid Seyidov,
92 kg Jakub Stępiński – Rauf Rahimov,
+92 kg Wiktor Bartnik – Yohanes Nuriyev.

Bilety do nabycia na eBilet.pl

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×