"Najdroższa walka o pas mistrza Polski w historii". Szykuje się wielki pojedynek

Czy Adam Kowancki powalczy w ojczyźnie o pas mistrza Polski? - Mogę powiedzieć, że jest coś na rzeczy - przyznał w rozmowie z tvpsport.pl Krystian Każyszka, założyciel Rocky Boxing Promotions.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Kownacki i Kacper Mayna Getty Images / Adam Hunger / Instagram / oficjalny profil Kacpra Meyny / Adam Kownacki i Kacper Mayna
Promotor jasno wypowiedział się o możliwości zorganizowania w naszym kraju walki Adam Kownacki - Kacper Meyna, którego stawką byłby pas mistrza Polski.

Krystian Każyszka zdradził, że wszystko wydaje się być bardzo realne. Pojedynek miałby odbyć się na Kaszubach. Rozmowy trwają.

- Adam Kownacki bardzo chciałby tego pasa mistrza Polski, który posiada Kacper Meyna. Panowie bardzo grzecznie wymienili się uprzejmościami, obaj wyrazili chęć stoczenia walki i teraz zobaczymy, co z tego wyjdzie - powiedział Każyszka w rozmowie z tvpsport.pl.

Żeby do tego starcia doszło, potrzebne są naprawdę poważne fundusze. Szef Rocky Boxing Promotions natychmiast dodał, że w Polsce Kownacki nie może liczyć na takie stawki, jak podczas swoich starć w USA.

- Nie będę ukrywał, że kwoty, o jakich rozmawiamy, dla naszej grupy są kolosalne. Jeśli dojdzie do tej walki, to będzie najdroższa walka o pas zawodowego mistrza Polski w historii - stwierdził Każyszka.

- Oczywiście, była walka Tomasza Adamka z Arturem Szpilką i ich gaża mogła być podobna, albo i większa, ale tam w stawce był jeszcze tytuł IBF Intercontinental. W przypadku, gdy na szali jest tylko i wyłącznie pas Polskiej Unii Boksu, nie było droższej walki - dodał.

Każyszka nie chciał zdradzić jaki potencjalnie termin wchodzi w grę. Przyznał jedynie, że mogłaby się ona odbyć na przełomie roku.

Dodajmy, że Adam Kownacki nie notuje ostatnio dobrej serii. Po 20 z rzędu wygranych pojedynkach, zaliczył trzy porażki. Przegrał też czerwcowy pojedynek z Joe Cusumano, ale rywala złapano na dopingu i walkę uznano za nieodbytą.

Zobacz także:
Łowca nokautów zawalczy na KSW 87
Co się dzieje z Pudzianowskim? Nagrał właśnie krótki film

ZOBACZ WIDEO: Wrze po odrzuceniu protestu. Sędzia główny KSW Tomasz Bronder przedstawił swoje zdanie
Czy Dawid Kownacki wróci jeszcze na ścieżkę zwycięstw?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×