Kownacki będzie walczył z Meyną. Zdradził zaskakujący zapis w umowie

Coraz więcej szczegółów wychodzi na jaw, jeżeli chodzi o walkę Adama Kowanckiego. Przypomnijmy, że podczas marcowej gali Rocky Boxing Night w Koszalinie po raz pierwszy w zawodowej karierze powalczy w kraju.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Kownacki Getty Images / Adam Hunger / Adam Kownacki
- Meyna napisał do mnie na Instagramie z luźną propozycją walki - przyznał Adam Kownacki w rozmowie ze sport.tvp.pl.

Od tej wiadomości wszystko się zaczęło, a w piątek 10 listopada oficjalnie potwierdzono informację o walce, stawką której będzie mistrzostwo kraju.

34-latek walką w Koszalinie spełni swoje marzenie o walce w kraju. Będzie to też dla niego okazja do przerwania swojej czarnej serii. Kownacki przegrał cztery ostatnie pojedynki, chociaż jedna - z Joe Cusumano - może być zweryfikowana na "no contest", ponieważ w organizmie rywala wykryto niedozwolone środki.

ZOBACZ WIDEO: Damian Janikowski: "Będziemy się nawzajem okładać. Albo ja padnę, albo on"

Wygranej z Kacprem Meyną Kownacki jest jednak pewny. Co prawda - jak powiedział w rozmowie z ringpolska.pl - rywala nie lekceważy, ale przyznaje, że pojedynek zakończy się przed czasem i znokautuje go.

Zdradził też ciekawy zapis w kontrakcie. Jeżeli faktycznie wygra przez nokaut to Meyna nie będzie miał możliwości rewanżu. - Dokładnie! - odparł krótko Kownacki zapytany o ten punkt w umowie.

- Robię swoje i trzeba iść do przodu - dodał. Zwrócił też uwagę na pewną kwestię. - To jest dla niego duży egzamin - przyznał szczerze. 24-latek do tej pory legitymuje się bilansem 11-1 (7 KO). Wygrana nad Kownackim byłaby dla niego bardzo prestiżowa i mogła posłużyć za trampolinę w karierze.

Meyna od 2022 roku dzierży pas zawodowego mistrza Polski w wadze ciężkiej, który wywalczył po wygranej z Jackiem Piątkiem.

Zobacz także:
Ostro przejechał się po Adamku. "Brak klasy"
"Zamordowano ponad 250 sportowców". Kliczko grzmi

Czy Adam Kownacki wygra walkę w Koszalinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×