Polak mistrzem świata? Znana godzina walki. Kibicu - uważaj

Mateusz Masternak (47-5, 31 KO) stanie do walki o tytuł mistrza świata WBO w wadze cruiser. Wiadomo już, o której Polak wyjdzie do ringu.

Dawid Borek
Dawid Borek
Mateusz Masternak Instagram / instagram.com/mateusz_masternak / Na zdjęciu: Mateusz Masternak
Na ten dzień czeka cała bokserska Polska. Rywalem Polaka w walce o tytuł mistrza świata WBO w wadze cruiser będzie Chris Billam-Smith (18-1, 12 KO). Pojedynek odbędzie się 10 grudnia, a bitwę pokaże TVP Sport.

Tu istotna wiadomość dla polskich kibiców: Mateusz Masternak skrzyżuje ręce z Brytyjczykiem nie w sobotę, a w niedzielę. Jest to niecodzienne zjawisko, bo rzadko zdarza się, by tak ważne wydarzenia odbywały się ostatniego dnia tygodnia.

Jak przekazał Piotr Jagiełło z TVP Sport, walka rozpocznie się w niedzielę między godziną 21:55 a 22:20. Sama gala ruszy z kolei o godzinie 19:00.

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Romanowski o walce z Damianem Janikowskim i kulisach gali na Narodowym

Przed Masternakiem stoi nie tylko szansa na zdobycie prestiżowego tytułu, ale również okazja do zapisania się złotymi zgłoskami w historii polskiego boksu. Były mistrz Europy i jeden z najlepszych polskich pięściarzy tak mówi o wielkim pojedynku ze swoim udziałem:

- Czekałem na ten moment 17 lat od debiutu w boksie, a 21 lat od rozpoczęcia treningów w śmierdzącej sali gimnastycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Myślę, że niejeden sportowiec mógłby odpuścić. Miałem momenty załamania, problemy finansowe. Ta cała droga spowoduje, że eksploduję 10 grudnia - stwierdził w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim (cały wywiad TUTAJ).

- Chcę wygrać dla wszystkich normalnych ludzi i pokazać, że mistrzostwo świata może zdobyć nie tylko człowiek oderwany od rzeczywistości z głową w chmurach - podkreślał Masternak.

Zobacz też:
Dobra informacja dla polskich kibiców! Wiemy kto pokaże walkę Masternak vs. Billam-Smith

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×