Demolka w I rundzie. Są pierwsze słowa Różańskiego po wielkiej walce

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Darek Delmanowicz  / Na zdjęciu: Łukasz Różański po stracie pasa mistrzowskiego WBC w kategorii bridger
PAP/EPA / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: Łukasz Różański po stracie pasa mistrzowskiego WBC w kategorii bridger
zdjęcie autora artykułu

Łukasz Różański doznał dotkliwej porażki z Lawrencem Okoliem podczas Knockout Boxing Night 35 w Rzeszowie. Polak został znokautowany już w 1. rundzie. Na konferencji po walce tłumaczył, co było przyczyną porażki.

Po piątkowej gali Knockout Boxing Night 35 w Rzeszowie Polska straciła jedynego mistrza świata w boksie zawodowym. Do tego momentu był nim Łukasz Różański (15-1, 14 KO), który rządził w kategorii bridger. Jego panowanie jednak nie trwało długo, bowiem już w pierwszej obronie pasa WBC przegrał z Lawrencem Okoliem (20-1, 15 KO).

Starcie Brytyjczyka z Polakiem było pełną deklasacją. Okolie, który jeszcze niedawno był mistrzem świata w kategorii cruiser, pokazał, że jest zdecydowanie lepszy pięściarsko od naszego reprezentanta. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszej rundzie aż trzykrotnie kładł go na deski i ostatecznie znokautował.

Po walce Łukasz Różański był wyraźnie rozgoryczony swoją postawą. W rozmowie z mediami tłumaczył, iż jego rywal wygrał przez stosowanie zasad brudnego boksu. To miało go totalnie rozbić.

- Dostałem cios w tył głowy i było k***a po wszystkim - mówił Różański z żalem.

ZOBACZ WIDEO: Szpilka przyszedł do jego szatni. Wrzosek zdradza treść rozmowy i ocenia walkę

Polak nie był zbyt rozmowny na konferencji prasowej. Natomiast odniósł się do tego, dlaczego na pierwszą obronę pasa mistrzowskiego wybrał prawdopodobnie najtrudniejszego rywala w swojej zawodowej karierze.

- Chciałem wyzwania. Nie myślałem, że to będzie tak wyglądało. Liczyłem się z trudną walką, ale nie spodziewałem się końca w 1. rundzie - tłumaczył.

- Okolie był silny. Zadawał naprawdę silne ciosy i było czuć tę różnicę wagi pomiędzy nami - dodał Polak.

Nasz reprezentant nie odniósł się do tego, jak będą wyglądać plany jego dalszej kariery. Do tej pory słynął z długich odstępów pomiędzy walkami. Gdy dodamy do tego, że ma już 38 lat, to ciężko wyobrazić sobie powrót Łukasza Różańskiego na szczyt, w którejkolwiek kategorii wagowej.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty