Queensberry vs Matchroom. Karta walk gali 5 vs 5 w Arabii Saudyjskiej. Gdzie oglądać Wilder - Zhilei?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: Deontay Wilder
Twitter / Na zdjęciu: Deontay Wilder
zdjęcie autora artykułu

Wygląda na to, że wielki boks w Arabii Saudyjskiej dopiero się rozkręca. Już w sobotę, 1 czerwca, w Rijadzie odbędzie się kolejna imponująca gala. Tym razem dojdzie do pojedynku dwóch stajni promotorskich Queensberry i Matchroom. Zobacz kartę walk.

1 czerwca w Rijadzie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w świecie boksu - gala Queensberry vs Matchroom. Ta unikalna gala, która odbędzie się w stolicy Arabii Saudyjskiej, przyciąga uwagę fanów sportów walki na całym świecie. Na ringu zmierzą się zawodnicy reprezentujący dwie czołowe stajnie bokserskie: Queensberry Promotions oraz Matchroom Boxing. Będzie to wieczór pełen emocji, niesamowitych walk i niezapomnianych momentów, a głównym punktem programu będzie starcie między Deontayem Wilderem a Zhangiem Zhilei.

Gala Queensberry vs Matchroom to coś więcej niż tylko kolejny wieczór bokserski. Organizatorzy postawili na unikalny format 5 vs 5, gdzie każda stajnia wystawi swoich najlepszych pięściarzy w pięciu kategoriach wagowych. Taki format gwarantuje, że każda walka będzie miała ogromne znaczenie, zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców. Rywalizacja na takim poziomie to nie tylko kwestia osobistych ambicji, ale także prestiżu stajni, które reprezentują.

ZOBACZ WIDEO: Szpilka przyszedł do jego szatni. Wrzosek zdradza treść rozmowy i ocenia walkę

Zdecydowanie najbardziej oczekiwanym pojedynkiem tej gali będzie starcie Deontay'a Wildera i Zhanga Zhilei'a. Obaj zanotowali porażki w ostatnich pojedynkach. Co więcej, obu pokonał Joseph Parker. Dlatego ich walka w main evencie wygląda niezwykle interesująco dla układu sił w czołówce wagi ciężkiej. Szczególnie, że obaj charakteryzują się efektownym stylem i częstymi nokautami. Dlatego nie powinno brakować emoecji w tym starciu.

Warto również zwrócić uwagę na drugi pojedynek wagi ciężkiej. Zmierzą się w nim Daniel Dubois i Filip Hrgović. Obaj to ścisła czołówka wagi ciężkiej. Brytyjczyk nawet miał okazję walczyć o mistrzostwo świeta. Wówczas jednak w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał z Ołeksandrem Usykiem. Natomiast Chorwat chociaż nie imponuje stylem to jest niepokonany, chociaż w rekordzie ma naprawdę duże nazwiska. Kolejna wygrana z pewnością przybliżyłaby go do mistrzowskiej szansy.

Gdzie oglądać Deontay Wilder - Zhang Zhilei?

Walka wieczoru między Deontayem Wilderem a Zhangiem Zhilei jest jednym z najbardziej oczekiwanych pojedynków tego roku. Kibice mogą obejrzeć tę walkę na platformie streamingowej DAZN. To jednak będzie transmisja dostępna jedynie w PPV, a cena dostępu to 89,99 złotych. Natomiast transmisja nie będzie dostępna w żadnej tradycyjnej telewizji.

Karta walk gali Queensberry vs Matchroom w Rijadzie:

Deontay Wilder (43-3-1, 42 KO) vs Zhang Zhilei (26-2-1, 21 KO) Filip Hrgović (17-0, 14 KO) vs Daniel Dubois (20-2, 19 KO) Dmitrij Biwoł (22-0, 11 KO) vs Malik Zinad (22-0, 16 KO) Ray Ford (15-0-1, 8 KO) vs Nick Ball (19-0-1, 11 KO) Craig Richards (18-3-1, 11 KO) vs Willy Hutchinson (17-1, 13 KO) Ammo Williams (16-0, 11 KO) vs Hamzah Sheeraz (19-0, 15 KO)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty