Usyk i Fury zmierzą się po raz drugi. Znamy datę wielkiego rewanżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Na zdjęciu: Tyson Fury i Ołeksandr Usyk
Instagram / Na zdjęciu: Tyson Fury i Ołeksandr Usyk
zdjęcie autora artykułu

Saudyjski minister Turki Alalshikh ogłosił w mediach społecznościowych datę rewanżowego starcia pomiędzy Ołeksandrem Usykiem a Tysonem Furym. Fani boksu przeżyją wielkie emocje jeszcze w tym roku.

W tym artykule dowiesz się o:

"Rewanż pomiędzy niekwestionowanym mistrzem Ołeksandrem Usykiem a mistrzem Tysonem Furym zaplanowano 21 grudnia 2024 r. w Rijadzie... Świat ponownie obejrzy kolejną historyczną walkę... Nasze zaangażowanie na rzecz fanów boksu trwa nadal... Mamy nadzieję, że sprawia wam to przyjemność" - zapowiedział w środę (29.05) na portalu X Turki Alalshikh, saudyjski minister ds. rozrywki.

Bokserski projekt Turki Alalshikha, który zakłada organizację spektakularnych pojedynków z udziałem mistrzów zawodowego ringu, będzie więc miał swoją kontynuację pod koniec tego roku.

Usyk i Fury mieli w kontrakcie zapis, mówiący o walce rewanżowej. W mediach wcześniej pojawiła się informacja, że do ponownej konfrontacji ma dojść w październiku, ale ostatecznie nie potwierdziło się to.

Bob Arum, współpromotor Fury'ego, twierdził z kolei, że do rewanżu dojdzie w Arabii Saudyjskiej pod koniec tego roku lub na początku przyszłego i - jak się teraz okazuje - był najbliżej prawdy.

Przypomnijmy, że w pierwszej walce pomiędzy Ukraińcem i Brytyjczykiem (o pasy WBC, WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej), która odbyła się 18 maja 2024 r. w Rijadzie i dostarczyła kibicom niesamowitych emocji, 37-letni Usyk zwyciężył przez niejednogłośną decyzję sędziów (więcej TUTAJ).

Zobacz: Co z rewanżem Usyk-Fury? Już jest oficjalna decyzja 

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

Źródło artykułu: WP SportoweFakty