Liga WSB: Minimalna porażka Husarii

Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg) wygrali swoje walki przed czasem, ale niestety wcześniej trzej Polacy ponieśli porażki, choć wyraźnie pokrzywdzony został Damian Kiwior (-64 kg).

Rafał Malinowski

Na ringu w San Juan drużyna Rafako Hussars Poland uległa 2-3 Puerto Rico Hurricanes w pierwszym meczu nowego sezonu ligi WSB.

Najkrócej, bo niespełna 1,5 minuty trwał ostatni pojedynek - pomiędzy jedynym debiutantem w WSB w barwach Husarii Igorem Jakubowskim i Michaelem Narváezem. Po piekielnie mocnym prawym sierpowym boksera z Konina zawodnik Portoryko długo nie podnosił się z ringu. To był znakomity występ podopiecznego trenerów Zbigniewa Rauby i Jerzego Baranieckiego.
Kilka minut wcześniej świetnie spisał się również kapitan Husarii, najbardziej doświadczony w zespole Tomasz Jabłoński. W 2. rundzie jego przeciwnik Jean Alicea był 2-krotnie liczony, wyraźna przewaga Polaka się utrzymywała, więc sędzia zastopował walkę. Dzięki tym dwóm wygranym biało-czerwoni sięgnęli w San Juan po 1 pkt.

Niestety nie udało się odnieść zwycięstwa w całym meczu (transmisja w TVP Sport) z Portoryko, trwającym dość krótko, bo niespełna 2 godziny. W wadze -64 kg Damian Kiwior wygrał co najmniej 3 z 5 rund, lecz sędziowie przyznali zwycięstwo na punkty jego przeciwnikowi Janowi C. Riverze.

Wcześniej Dawid Jagodziński został pokonany po 5 rundach przez olimpijczyka z Londynu Janthony Ortiza (polski zawodnik był liczony w ostatniej rundzie), a Marek Pietruczuk po ledwie kilkudziesięciu sekundach musiał uznać wyższość Garibaldy Gómeza. Lewy hak na dół Polak odczuł tak mocno, że nie był w stanie kontynuować walki.

Puerto Rico Hurricanes - Rafako Hussars Poland 3:2
-49 kg: Janthony Ortiz - Dawid Jagodziński PKT - Ortiz
-56 kg: Garibaldy Gómez - Marek Pietruczuk KO 1 - Gómez
-64 kg: Jan C. Rivera - Damian Kiwior PKT - Rivera
-75 kg: Jean Alicea - Tomasz Jabłoński TKO 3 - Jabłoński
-91 kg: Michael Narváez - Igor Jakubowski KO 1 - Jakubowski