KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Liga WSB: Tomasz Jabłoński: Nie jestem zadowolony

- Mimo zwycięstwa z Jabą Chositaszwilim, nie jestem zadowolony i nie tylko z powodu straty punktu - mówi Tomasz Jabłoński (-75 kg), kapitan Rafako Hussars Poland, który walczy o awans na igrzyska.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

- Nie jestem zadowolony, bo słabo mi się boksowało, byłem cały czas spięty w ringu, z dynamiką również nie było najlepiej. Werdykt mnie załamał psychicznie, bo straciłem ważny jeden punkt. W tej sytuacji wyjazd na olimpiadę nieco się oddalił - powiedział Tomasz Jabłoński, który stracił też samodzielne prowadzenie na liście wagi średniej w WSB.


Za niejednogłośną wygraną z gruzińskim rywalem bokser Husarii otrzymał 4 punkty, a nie 5 jak za poprzednie sukcesy. Tomasz Jabłoński ma na koncie 25 punktów, tyle samo co Kubańczyk Arlen Lopez Cardona (Cuba Domadores) i Uzbek Hurshidbek Normatow (Ukraine Otamans), zaś jeden mniej Kazach Meiirim Nursultanow (Astana Arlans Kazakhstan). Natomiast 20 punktów zdobył Rosjanin Piotr Chamukow (Russian Boxing Team), ale jego czekają jeszcze 2 walki - z Algierią i Ukrainą (Hurshidbek Normatow).

Dwaj najlepsi z tej piątki bokserów pojadą na igrzyska. - Złożyliśmy skargę na algierskiego sędziego Sid Ali Mokretari, który punktował wygraną Chositaszwiliego w Gdańsku, i być może poniesie on konsekwencje, ale to nie zmienia sytuacji Tomka. Ale nie jest jeszcze na straconej pozycji - mówi prezes Rafako Hussars Poland, Jarosław Kołkowski.

W najlepszej sytuacji z trójki liderów jest Hurshidbek Normatow, który stoczył 5 walk i wszystkie wygrał. Tomasz Jabłoński i Arlen Lopez Cardona mają na koncie po 6 pojedynków, w tym po jednej porażce.

W ostatniej, 13. kolejce (biorąc pod uwagę wagę -75 kg), za 2 tygodnie, Husaria podejmuje w Szczecinie USA Knockouts, ukraiński zespół spotka się z Russian Boxing Team, a Kubańczycy wyjeżdżają do Londynu na mecz z British Lionhearts.

Trzecie miejsce w kategorii -69 kg zajmuje inny pięściarz Husarii Steven Gerard Donnelly - 19 pkt, ale ma sporą stratę do dwóch najlepszych zawodników Rosjanina Radzhaba Butajewa (Russian Boxing Team) 25 i Marokańczyka Mohameda Rabii (Morocco Atlas Lions) 24.

Czołówka rankingu wagi -75 kg:

Arlen Lopez Cardona 25 pkt (5 zwycięstw, 2 przed czasem; 1 porażka jednogłośnie na punkty) - pozostałe walki (rywal z zespołu Wlk. Brytanii)

Hurshidbek Normatow 25 pkt (5 zwycięstw, 1 przed czasem; 0 porażek) - pozostałe walki (Rosja, prawdopodobnie Chamukow)

Tomasz Jabłoński 25 pkt (5 zwycięstw, 1 przed czasem, 1 niejednogłośnie na punkty; 1 porażka niejednogłośnie na punkty) - pozostałe walki (USA)

Meiirim Nursułtanow 24 pkt (5 zwycięstw, 1 przed czasem, 1 niejednogłośnie na punkty; 0 porażek) - pozostałe walki (Argentyna)

Piotr Chamukow 20 pkt (4 zwycięstwa, 4 przed czasem; 0 porażek) - pozostałe walki (Algieria i Ukraina, prawdopodobnie Normatow)

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×