KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Liga WSB: Grzegorz Kozłowski: Największym problemem brak doświadczenia

- Udało się poprawić wytrzymałość, coraz lepiej z oboma barkami, ale wciąż największym problemem jest brak doświadczenia - mówi Grzegorz Kozłowski (-52 kg).
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

W sobotę wystąpi on w Rafako Hussars Poland w wyjazdowym meczu WSB z Italia Thunder. Polski bokser w składzie Husarii zastąpił nieźle spisującego się na ringach World Series of Boxing Hamzę Toubę. Pod koniec listopada poprzedniego roku niemiecki pięściarz wygrał na punkty z Grzegorzem Kozłowskim podczas meczu towarzyskiego Polska - Niemcy w Karlinie. - To był początek sezonu, do tego ja miałem wtedy spore kłopoty z bolącymi barkami. Teraz nie poszłoby mu tak łatwo - powiedział Grzegorz Kozłowski.


W obecnych rozgrywkach WSB boksował on przed dwoma miesiącami w Azerbejdżanie z Elvinem Mamishzadą. Przegrał wyraźnie na punkty. - Od tamtej walki minęło sporo czasu, udało się poprawić wytrzymałość, coraz lepiej też z oboma barkami. Były one chłodzone, do tego różne maści przeciwzapalne i starałem się ich nie przeciążać - mówi bokser z Warszawy.

Grzegorz Kozłowski twierdzi, że wciąż największym problemem w jego przypadku jest brak doświadczenia. W sobotę w mieście Andria spotka się prawdopodobnie z Gauvravem Bidhurim z Indii, który stoczył 3 walki w tym sezonie w Italia Thunder. Bilans wynosi 1-2. - Chciałbym pokonać tego rywala i mam nadzieję, że przyczyniłbym się do kolejnego zwycięstwa naszej drużyny - dodał.

Co ciekawe Grzegorz Kozłowski ma na drugie imię Sylwester, zaś boksujący w wadze -56 kg jego brat bliźniak Sylwester ma z kolei Grzegorz. To sprawia, że dochodzi do zabawnych pomyłek. - W Azerbejdżanie spiker wywołał mnie do walki jako Sylwester Kozłowski. Za to u Sylwka na meczu, zamiast jego na zdjęciu byłem ja - powiedział Grzegorz Sylwester Kozłowski.

W sobotę we Włoszech boksować będą też Mateusz Polski -60 kg, Steven Gerard Donnelly z Irlandii Płn. -69 kg, Mateusz Tryc -81 kg i Roger Hryniuk +91 kg. Transmisja w TVP Sport.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×