KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Liga WSB: Zwycięstwo Jabłońskiego bez happy endu

[tag=28834]Tomasz Jabłoński[/tag] wygrał szóstą walkę na ringach WSB, ale nie ma niestety happy endu w postaci zapewnionego udziału w przyszłorocznych igrzyskach w Rio.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

W sobotę bokserzy Rafako Hussars Poland wygrali w Szczecinie z USA Knockouts 4-1. Już przed meczem było wiadomo, że nawet wygrana nie zapewni Tomaszowi Jabłońskiemu miejsca w najlepszej dwójce rankingu World Series of Boxing. Przesądziły o tym wcześniejsze zwycięstwa Kubańczyka Arlena Lopeza Cardony (w Londynie) i Rosjanina Piotr Chamukowa (w Kijowie).


Kapitan Husarii stanął jednak na wysokości zadania i pewnie wygrał z Anthony Campbellem, kończąc sezon na ringach WSB z bilansem walk 6-1. Krzywdząca decyzja algierskiego sędziego w spotkaniu z Azerbaijan Baku Fires przekreśliła szanse Polaka na awans na pgrzyska ponad rok przed ich rozpoczęciem. Ale co się odwlecze…

W sobotni wieczór w Szczecinie Biało-Czerwoni zdecydowanie pokonali Amerykanów 4-1. Mecz rozpoczął się od walkowera dla Dawida Jagodzińskiego (-49 kg), a prowadzenie podwyższył Sylwester Kozłowski (-56 kg), który wygrał z Francisco Martinezem.

Na pierwsze zwycięstwo w lidze WSB musi jeszcze poczekać Kazimierz Łęgowski (-64 kg). W pojedynku z Tra-Kwon Pettisem wygrał tylko pierwszą rundę. Po nim wygraną zanotował Tomasz Jabłoński, a w ostatnim starciu kibicom przypomniał się Michał Olaś (-91 kg). Wygrał jednogłośnie z Joshuą Temple, mistrzem Stanów Zjednoczonych z 2014 roku.

Po tej wygranej Husaria ma 15 pkt i zajmuje 7. miejsce w grupie B. Ma szansę poprawić tę lokatę za niespełna tydzień - w piątek ostatnie spotkanie sezonu - w Pruszkowie rywalem będzie zespół Caciques Venezuela.

Rafako Hussars Poland - USA Knockouts 4-1
-49 kg Dawid Jagodziński - Joshua Franco WO Jagodziński
-56 kg Sylwester Kozłowski - Francisco Martinez PKT Kozłowski
-64 kg Kazimierz Łęgowski - Tra-Kwon Pettis PKT Pettis
-75 kg Tomasz Jabłoński - Anthony Campbell PKT Jabłoński
-91 kg Michał Olaś - Joshua Temple PKT Olaś

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×