KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Liga WSB: Wenezuelczycy postawili na doświadczenie

Uczestnicy igrzysk olimpijskich z Aten, Pekinu i Londynu są w składzie Caciques Venezuela na piątkowy (g. 20:30) mecz z Rafako Hussars Poland w hali Znicz w Pruszkowie.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Polscy bokserzy walczący w lidze WSB czekają na olimpijski debiut. Transmisja w TVP Sport. Najstarszym zawodnikiem z Wenezueli jest walczący w najcięższej wadze Edgar Ramon Munoz Mata. Rywal Litwina Mantasa Valavicziusa to zawodnik urodzony w 1983 roku. Już w 2014 roku startował na igrzyskach w Atenach, ale jeszcze w wadze półciężkiej. Przegrał w 1/8 finału z Białorusinem Magomedem Aripgadziewem, późniejszym wicemistrzem tych igrzysk.


W 2002 roku Edgar Ramon Munoz Mata zdobył srebro igrzysk Ameryki Południowej w Brazylii, a rok później brązowy medal Panamerican Games na Dominikanie. W poprzednim sezonie był w półfinale igrzysk Ameryki Centralnej i Karaibów w Meksyku. W tym sezonie ligi WSB wygrał tylko 2 z 6 walk.

Kolejny olimpijczyk to przeciwnik Stevena Gerrarda Donnell'ego (-69 kg) Gabriel Josse Maestre Perez. Na igrzyskach w Londynie przegrał w ćwierćfinale z Kazachem Serikiem Sapijewem, 2-krotnym mistrzem świata i złotym medalistą brytyjskich IO.

Największym sukcesem Gabriela Josse Maestre Pereza jest brąz MŚ 2013 w Kazachstanie. W 1/8 finału wygrał z byłym bokserem Husarii Ireneuszem Zakrzewskim, w półfinale przegrał z Kubańczykiem Arisnoide Despaigne. W 2014 roku Wenezuelczyk zdobył złoto 10. South American Games w Chile.

Na igrzyskach, ale w Pekinie boksował też rywal Grzegorza Kozłowskiego (-52 kg) 30-letni Eduard Johan Bermudez Salas. Nie miał szczęścia w losowaniu, bowiem trafił na miejscową gwiazdę Zou Shiminga, złotego medalistę IO 2008 i 2012 oraz 3-krotnego mistrza świata.

Bardzo wymagającego przeciwnika będzie miał też Mateusz Tryc (-81 kg). To 22-letni Albert Ramon Ramirez Duran (WSB 4-1), który wygrał m.in. Puchar Roberto Balado w Hawanie, pokonując dwóch Kubańczyków, w półfinale Yasmanyego Reyesa i w finale Angelo Morejona.

W wadze -60 kg Dawid Michelus spotka się z Luisem Cabrerą. W tym sezonie pokonał on na punkty Briana Ivana Nuneza z Condors Argentina, z którym Polak przegrał niejednogłośnie.

W przypadku zwycięstwa Wenezuelczycy mogą awansować do play-off ligi WSB. Husaria zajmuje 7 miejsce i już wcześniej straciła możliwość rywalizowania o mistrzostwo.

Rafako Hussars Poland - Caciques Venezuela
-52 kg Grzegorz Kozłowski - Eduard Johan Bermudez Salas
-60 kg Dawid Michelus - Luis Cabrera
-69 kg Steven Gerrard Donnelly - Gabriel Josse Maestre Perez
-81 kg Mateusz Tryc - Albert Ramon Ramirez Duran
+91 kg Mantas Valaviczius - Edgar Ramon Munoz Mata

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×