KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Liga WSB: Tomasz Jabłoński najlepiej punktującym w Husarii

Tomasz Jabłoński jest najlepiej punktującym zawodnikiem Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing. W zakończonym sezonie wygrał 6 z 7 walk i zajął trzecie miejsce w rankingu wagi -75 kg.

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

26-letni Tomasz Jabłoński był jednym z pierwszych polskich bokserów w rozgrywkach WSB - debiutował jeszcze w barwach drużyny z Indii. Od 2012 roku występuje w Husarii i jest mocnym punktem drużyny Biało-Czerwonych, kierowanej przez menedżerów Jarosława Kołkowskiego i Jacka Szelągowskiego.

W pierwszym sezonie (2012-2013), w którym obowiązywały inne limity kategorii wagowych, Tomasz Jabłoński (-73 kg) trzy walki w zwycięskich meczach z Russian Boxing Team 3-2, Algeria Desert Hawks 3-2 i Argentina Condors 4-1. Polacy dotarli do ćwierćfinału play off, w którym przegrali z Dolce&Gabbana Italia Thunder.
W następnych rozgrywkach Husaria trafiła do tzw. grupy śmierci z najlepszymi zespołami ligi Kubańczykami, Kazachami, Azerami i Rosjanami. Bokser z Gdyni do swego bilans triumfów dopisał jeden pojedynek.

W trwającym sezonie 2015 Tomasz Jabłoński, kapitan i lider Rafako Hussars Poland, w trzy miesiące pokonał aż 6 rywali. Łącznie na ringach WSB wygrał już 10 walk, najwięcej ze wszystkich bokserów walczących do tej pory w barwach Husarii.

Jak do tej pory polski zespół stoczył 36 meczów w prestiżowej lidze, z których wygrał 8. Głównym trenerem Husarii i jednocześnie reprezentacji Polski jest Zbigniew Raubo, a jego głównymi współpracownikami Jerzy Baraniecki i Karolina Koszewska.

W rozgrywkach WSB Husaria pokonywała dotąd rywali z Argentyny i Meksyku (po 2 razy), Rosji, Stanów Zjednoczonych, Portoryko i Algierii. W debiucie z Mexico Guerreros (16 listopada 2012 na wyjeździe 1-4) i w ostatnim występie z Caciques Venezuela (24 kwietnia w Pruszkowie 1-4) walki wygrywał ten sam zawodnik - Michał Olaś.

Poza Tomaszem Jabłońskim, do najlepiej punktujących bokserów w historii Husarii należą Dawid Michelus (6, w tym 1 wygrana walkowerem), Steven Gerard Donnelly  (5) i Igor Jakubowski (4). W dwóch pierwszych sezonach pięściarze Rafako Hussars Poland odnieśli 26 pojedynczych zwycięstw, a ostatnim - 27.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×