Polsat Boxing Night: wyrównana walka otwarcia. Stępień lepszy od Dąbrowskiego

W walce otwarcia gali Polsat Boxing Night: Głowacki vs Usyk po dobrym, wyrównanym starciu zwyciężył Paweł Stępień, który pokonał Norberta Dąbrowskiego.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski

W pierwszym starciu imprezy w trójmiejskiej Ergo Arenie zmierzyli się Norbert Dąbrowski (18-5-1, 7 KO) i Paweł Stępień (5-0, 4 KO). Pojedynek polsko-polski zakontraktowano na osiem rund. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że trenerem szczecinianina jest Andrzej Gmitruk, który przez wiele lat szkolił "Norasa".

Potyczka rozpoczęła się dość spokojnie, ale później zrobiło się ciekawiej. Początkowo przewagę zyskał Dąbrowski, ale nie na długo, ponieważ Stępień dobrze walczył przede wszystkim w końcówkach rund.

Pojedynek był bardzo emocjonujący i wyrównany. 79-73, 79-73 i 77-75 - tak wyglądała punktacja walki po pełnym dystansie. Sędziowie byli jednomyślni i za lepszego fightera wybrali niepokonanego Stępnia.

Jest to najcenniejsze zwycięstwo niepokonanego "półciężkiego" w jego zawodowej karierze. Przypomnijmy, że Stępień swoją zawodową karierę rozpoczął dopiero w grudniu ubiegłego roku.

ZOBACZ WIDEO Usyk przed walką z Głowackim: To będzie wojna szachowa!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×