Gala na Wembley: były mistrz świata coraz bliżej odzyskania tytułu

Scott Quigg (33-1-2, 24 KO), który do niedawna był mistrzem świata, jest blisko powrotu na tron. Podczas gali na Wembley pokonał Viorela Simiona (21-2, 9 KO).

Maciej Szumowski
gala bokserska Getty Images / Na zdjęciu: gala bokserska
Brytyjczyk szybko zaatakował i starał się wywierać presję na silnym przeciwniku. Pojedynek stawał się jednak coraz bardziej wyrównany z minuty na minutę i obaj wojownicy mieli swoje momenty. Na przestrzeni całego dystansu lepszy okazał się ostatecznie Scott Quigg.

Po dwunastu rundach sędziowie punktowali starcie 117-111, 117-111 i 115-113. Walka poprzedziła hitową batalię Anthony'ego Joshuy z Władimirem Kliczką o pasy mistrzowskie wagi ciężkiej.

Wygrana z Rumunem była drugim triumfem 28-letniego Anglika z rzędu. Wcześniej był on mistrzem WBA wagi super koguciej, ale stracił pas na rzecz Carla Framptona.

Po pokonaniu Viorela Simiona Quigg oficjalnie został pretendentem do trofeum IBF w dywizji piórkowej.

Czy Quigg zostanie jeszcze mistrzem świata?