Boks. Trener Chrisa Arreoli o Adamie Kownackim: To będzie wojna charakterów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Al Bello / Na zdjęciu: Adam Kownacki
Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Adam Kownacki
zdjęcie autora artykułu

- Ktoś wierzy, że walka w sobotę potrwa więcej niż siedem rund? Ja nie - mówi przed walką Arreola - Kownacki trener Amerykanina, Joe Goossen w rozmowie z polsatsport.pl. O polskim pięściarzu wypowiada się on w samych superlatywach.

W tym artykule dowiesz się o:

Walka Chris Arreola - Adam Kownacki zapowiada się bardzo ciekawie i ma otworzyć Polakowi drogą do walki o mistrzowski pas. Kownacki do tej pory wygrał 19 walk, z czego 16 przez nokaut. Joe Goossen jest przekonany, że w tym pojedynku również o zwycięstwie zadecyduje nokaut.

- Ktoś wierzy, że walka w sobotę potrwa więcej niż siedem rund? Ja nie. Kownacki i Arreola pewnie też nie, choć na pewno są przygotowani na to, żeby bić się 12 rund, ale wiedzą, ze pewnie zadecyduje jeden moment. To będzie wojna charakterów, tak samo jak wojna na pięści, Kto kogo pierwszy złamie, wygra - mówi w rozmowie z polsatsport.pl trener Arreoli.

Zobacz również: Już wiadomo, kto skomentuje walkę Adam Kownacki - Chris Arreola.

Adam Kownacki w ostatnich walkach pokonał m.in. Artura Szpilkę, Charlesa Martina czy Geralda Washingtona. Joe Goossen został zapytany o to czego rywale nie zauważyli polskiego pięściarza. - Wszystkiego, co wymyka się poza standard tzw. technicznego boksera - czyli tych rzeczy w wadze ciężkiej najważniejszych: serca, determinacji, pewności siebie, na pewno niedoceniania jego siły ciosu, mocnej szczęki. A nawet umiejętności, bo Kownacki wcale nie jest pięściarzem jednego ciosu. Bardzo dobrze składa swoje kombinacje: ciosy podbródkowe, proste, na głowę na tułów. Trudno się bronić, to wszystko dzieje się błyskawicznie, ale o tym przekonywali się rywali za późno - dodał Goossen.

ZOBACZ WIDEO: Szpilka - Chisora. Andrzej Wasilewski: Byłem przeciwny tej walce. Powinienem powiedzieć "nie"

Zobacz również: Chris Arreola: jeśli przegram z Adamem Kownackim, nie ma już dla mnie miejsca w boksie

Do pojedynku Arreola - Kownacki dojdzie 3 sierpnia Barclays Center w Nowym Jorku. Polak optymistycznie podchodzi do walki i jest przekonany, że stać go na zwycięstwo. - Arreola to idealny rywal dla mnie. Będę szedł do przodu i szukał nokautu - mówił Adam Kownacki podczas spotkania z kibicami (więcej TUTAJ).

Źródło artykułu: