Boks. Deontay Wilder wskazał swoje trzy najlepsze nokauty. Nie pominął Artura Szpilki (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Anthony Geathers / Na zdjęciu: Deontay Wilder
Getty Images / Anthony Geathers / Na zdjęciu: Deontay Wilder
zdjęcie autora artykułu

Deontay Wilder w nocy z soboty na niedzielę zmierzy się z Luisem Ortizem. 34-latek wspomniał swoje trzy najlepsze nokauty w karierze i wspomniał o tym na Arturze Szpilce.

Deontay Wilder liczy na kolejny efektowny nokaut. Stawką walki z Luisem Ortizem jest pas mistrzowski federacji WBC.

Do tej pory pięściarz wygrał 40 walk, kończąc je przed czasem. Tylko raz rywalizacja z jego udziałem zakończyła się remisem. Kiedy więc miał wybrać trzy najefektowniejsze nokauty, nie miał łatwego zadania.

Czytaj też: -> Boks. MB Boxing Night 6: całkowita dominacja Polaka. Kamil Gardzielik bez problemu pokonał Mikalaia Kuzmitskiego -> Boks. Deontay Wilder - Luis Ortiz 2. Znamy zarobki bokserów

W końcu jednak Wilder wskazał trzy nazwiska: Bermane Stiverne, Dominic Breazeale i Artur Szpilka.

Polak miał okazję walczyć z Amerykaninem w 2016 roku. W 9. rundzie Szpilka musiał uznać wyższość przeciwnika, którego piekielnie mocne uderzenie sprawiło, Wilder nie tylko wygrał, ale ten cios otrzymał miano "nokautu roku" od federacji WBC.

Walka pomiędzy Wilerem i Ortizem odbędzie się w Las Vegas w nocy z soboty na niedzielę (23-24 listopada). Kibice z Polski będą ją mogli obejrzeć za pośrednictwem TVP Sport oraz strony internetowej sport.tvp.pl. Walka zaplanowana jest na około godziny 5:30 polskiego czasu.

Źródło artykułu: