Boks. Adam Kownacki ma konkurenta do walki z Ruizem Jr

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Edward Diller / Na zdjęciu od lewej: Adam Kownacki, Chris Arreola
Getty Images / Edward Diller / Na zdjęciu od lewej: Adam Kownacki, Chris Arreola
zdjęcie autora artykułu

Nie tylko Adam Kownacki jest kandydatem do walki z Andym Ruizem Jr. Okazuje się, że do pojedynku z byłym mistrzem świata pretenduje także Chris Arreola, którego Polak pokonał w sierpniu 2019 roku.

W tym artykule dowiesz się o:

Polski bokser nie ukrywa, że czeka na szansę walki o mistrzowski pas w wadze ciężkiej. Adam Kownacki ma wysokie aspiracje, ale musi cierpliwie wyczekiwać tego, aż promotorzy największych gwiazd zgłoszą się do niego z ofertą.

Nie jest jednak wykluczone, że w sierpniu Polak zmierzy się z Andym Ruizem jr.

Okazuje się, że nie tylko Kownacki jest kandydatem do walki z byłym mistrzem świata. Do pojedynku pretenduje także Chris Arreola, którego Polak pokonał w sierpniu 2019 roku.

- Walka Ruiza z Chrisem byłaby bardzo podobna to tej, jaką Chris stoczył w sierpniu z Kownackim. Obaj stanęliby na środku ringu, nos w nos, i zaczęli wymieniać ciosy. Ani jeden, ani drugi, by nie ustąpił, a rekordy wyprowadzonych i trafionych ciosów znów mogłyby zostać poprawione. Tak to widzę. Uważam, że obaj daliby kibicom znakomite widowisko - mówi Joe Goossen, którego wypowiedzi cytuje bokser.org.

Polak w sobotę stoczy kolejną walkę. Jego rywalem będzie Robert Helenius. Gala odbędzie się w Nowym Jorku. Jeśli Kownacki wygra, to ma szansę na potyczkę z Ruizem.

Czytaj także: Boks. Artur Szpilka. Nowy początek chuligana Boks. Adam Kownacki - Robert Helenius. Wyniki ważenia. Polak dużo cięższy od Fina

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #43: hitowe starcie z udziałem Mariana Ziółkowskiego? "Ogłoszenie zostawię organizatorom"

Źródło artykułu: