Boks. Tymex Boxing Night 12. Wyniki ważenia. Kamil Bodzioch cięższy od Marcina Siwego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Zapowiedź walki Siwy vs Bodzioch
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Zapowiedź walki Siwy vs Bodzioch
zdjęcie autora artykułu

Kamil Bodzioch (6-0, 2 KO) był cięższy od Marcina Siwego (20-0, 8 KO) podczas ceremonii ważenia przed galą Tymex Boxing Night 12. Do ciekawie obsadzonego wydarzenia dojdzie w piątek w Pionkach.

Będzie to pierwsza gala Tymex Boxing Promotion emitowana na antenie TVP Sport. Właściciel, Mariusz Grabowski, współpracę z Telewizją Polską postanowił rozpocząć od hitowych zestawień.

Wielkie emocje, zwłaszcza w Internecie, wzbudza konfrontacja Marcina Siwego z Kamilem Bodziochem. Podczas ważenia cięższy był mniej doświadczony pięściarz, który ważył 116 kilogramów przy 112,3 kg rywala.

Na pozór pojedynek "ciężkich" może wydawać się dość zwyczajnie. W ringu ma zmierzyć się dwóch przeciętnych polskich pięściarzy. Emocji dodawać może fakt, że jeden z wojowników straci "0" w bilansie przegranych. Liczby jednak nie walczą i lepiej zorientowani kibice wiedzą, że obaj zawodnicy nie słyną z wielkich umiejętności.

ZOBACZ WIDEO: MB Boxing Night 7. Kamil Łaszczyk czeka na walkę o pas. "Wezmę każdą"

Hitowe są jednak okoliczności organizacji tego pojedynku. Wszystko zaczęło się od anonimowego użytkownika Twittera działającego pod pseudonimem "Ajtuj Szminka", który rozpoczął akcję promującą to zestawienie pod hashtagiem #SiwyBodzioch. Dotarło to do promotorów, którzy coraz chętniej przyglądali się takiemu starciu. W końcu spełnili "marzenie" fanów i doprowadzili do niego. Sam pomysłodawca ma pojawić się w ringu. "Szminka" ma po raz pierwszy się ujawnić i wręczyć "pas Twittera" zwycięzcy.

W walce wieczoru lipcowego wydarzenia zmierzą się Damian Wrzesiński (19-1-2, 5 KO) i Otto Gamez (19-2, 14 KO). "Wrzos" skonfrontuje się z Wenezuelczykiem o pas Międzynarodowego Mistrza Polski wagi lekkiej. Polak ważył 61 kg przy 60,3 kg rywala.

Wyniki ważenia:

Damian Wrzesiński (61 kg) vs Otto Gamez (60,3 kg) Oleksandra Sidorenko (60,8 kg) vs Karina Kopińska (60,3 kg) Marcin Siwy (112,3 kg) vs Kamil Bodzioch (116 kg) Laura Grzyb (57,7 kg) vs Bojana Libiszewska (60 kg) Oleksandr Strecki (73,2 kg) vs Taras Golowaszczenko (72 kg) Maksymilian Gibadło (67,6 kg) vs Denis Mądry (68 kg) Tomasz Gromadzki (75,5 kg) vs Stanisław Gibadło (75,5 kg)

Zobacz także: MMA. KSW 53. Artur Sowiński. Były mistrz w drodze po pas drugiej kategorii wagowej MMA. KSW 53. Gracjan Szadziński. "Terminator" ze Stargardu Szczecińskiego zapoluje na kolejny nokaut

Źródło artykułu: