Boks. Tymex Boxing Night 13. Michał Leśniak śrubuje serię zwycięstw. Były mistrz Czech pokonany

Michał Leśniak (13-1-1, 3 KO) wypunktował po ośmiu rundach Miroslava Serbana (12-5, 6 KO) na gali Tymex Boxing Night 13 w Częstochowie. Polak wygrał dziesiąty pojedynek z rzędu.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Na zdjęciu od lewej: Michał Leśniak i Miroslav Serban Materiały prasowe / Na zdjęciu od lewej: Michał Leśniak i Miroslav Serban
"Szczupak" ani przez chwilę nie czuł się zagrożony w starciu z Czechem i po końcowym gongu trzech sędziów wskazało na wygraną Polaka. Podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego w Częstochowie zwyciężył drugi pojedynek w 2020 roku.

Poprzednio, w marcu, Michał Leśniak wypunktował Davida Bency'ego. Jego aktualny rekord zawodowy to 13 zwycięstw i 1 porażka. Jest niepokonany od 2016 roku.

28-latek to mistrz Polski młodzieżowców z 2011 roku i wicemistrz Polski juniorów z 2010 roku. W trakcie przygotowań do częstochowskiej gali Leśniak trenował z krajową czołówką, m.in. był przez 3 tygodnie na obozie w Warszawie. Tam Michał Leśniak walczył m.in. z Maciejem Sulęckim, Kamilem Bednarkiem i Damianem Kiwiorem oraz w WCA, jak również z zawodnikami z klubu Fenix, w którym na co dzień trenuje Mateusz Tryc.

W walce wieczoru Tymex Boxing Night 13 Robert Parzęczewski zmierzy się z byłym wicemistrzem świata w boksie amatorskim, Szerzodem Chusanowem.

Czytaj także:
MMA. KSW 55: niepokonany Szwed rywalem Damiana Janikowskiego
MMA. UFC 253. Kibice wspierają Jana Błachowicza przed walką o pas

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce". Chalidow o walkach na gołe pięści: Taka jest natura Polaka
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×