Boks. Mike Tyson - Roy Jones Jr. Statystyki na korzyść "Bestii"

Trzeba przyznać, że ogłoszony remis w walce Mike'a Tysona z Royem Jonesem Jr jest mocno kontrowersyjny. 54-latek zadał bowiem niemal dwa razy więcej ciosów od rywala.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Mike Tyson i Roy Jones Jr Getty Images / Joe Scarnici/Getty Images for Triller / Na zdjęciu: Mike Tyson i Roy Jones Jr
Na przestrzeni ośmiu rund Tyson wyprowadził 67 uderzeń. Jego rywal, który skupiał się bardziej na obronie, 37 razy dosięgnął ciosami "Bestię".

Trójka sędziów, wytypowana do oceny pokazowego pojedynku, była podzielona. Remis 76-76 dał Christy Martin. 79-73 dla Tysona punktował Chad Dawson, ale Vinny Pazienza widział zwycięstwo Roya Jonesa Juniora w stosunku 80-76. Pojedynek zakończył się więc remisem.

Walka odbyła się na specjalnych zasadach. Bokserscy weterani walczyli w większych rękawicach, a rundy zostały skrócone do dwóch minut. Starcie nie będzie wliczane do oficjalnych rekordów pięściarzy.

- Myślę, że byłem lepszy. Jestem zadowolony. Mógłbym walczyć dalej. Nie walczyłem 15 lat i pokazałem się lepiej niż Roy - powiedział Mike Tyson.

W innych ciekawych pojedynkach gali Badou Jack pokonał przez jednogłośną decyzją Blake'a McKernana, a youtuber Jake Paul w drugiej rundzie znokautował koszykarza NBA Nate'a Robinsona.

Zobacz także:
-> MMA. FEN 32. Gala w lutym. Pierwsze nazwiska ogłoszone
-> Niesamowita wojna na gali Babilon MMA. Paweł Pawlak mistrzem

ZOBACZ WIDEO: Zobacz ciężki nokaut na Danielu Omielańczuku! Polak stracił przytomność na gali ACA 114 w Łodzi
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×