Usyka nie wpuścili do Kijowa. Mistrz boksu zdradził powód

Zdjęcie okładkowe artykułu: Expa/Newspix.pl / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk (z lewej)
Expa/Newspix.pl / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk (z lewej)
zdjęcie autora artykułu

Mistrz świata wagi ciężkiej ujawnił, że nie pozwolono mu wjechać do stolicy Ukrainy. Został zawrócony w jednym z punktów kontrolnych.

W tym artykule dowiesz się o:

Ołeksandr Usyk jest jednym z kilku byłych i obecnych mistrzów boksu, którzy chwycili za broń w obronie Ukrainy po inwazji zbrojnej Rosji, która rozpoczęła się 24 lutego.

W rozmowie z mediami mistrz świata WBO, IBF, WBA oraz IBO w kategorii ciężkiej opowiedział, jak próbował wrócić do Kijowa. Sytuacja miała miejsce przed rozpoczęciem przygotowań do rewanżu z Anthonym Joshuą (do walki doszło 20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej).

"Dostarczyłeś komuś jedzenie dla niemowląt i uciekłeś z Lwowa z powrotem do Kijowa...?" - zapytał dziennikarz.

- Nie uciekłem. Przywiozłem jedzenie. To są moi bliscy przyjaciele, było to pod miejscowością Bukowel. Dostarczyłem jedzenie dla niemowląt, musiałem im pomóc. Zboczyłem trochę ze ścieżki, wjechałem tam, odebrałem jedzenie i przetransportowałem je - przyznał Usyk, cytowany przez portal ua.tribuna.com.

- Potem chciałem wrócić do Kijowa. No cóż, wyprowadziłem już rodzinę z miasta, więc chciałem tam wrócić. Na jednym z punktów kontrolnych jednak zawrócili mnie i powiedzieli: "Ołeksandrze Ołeksandrowiczu, musisz zacząć przygotowywać się do walki z Joshuą" - zakończył ukraiński mistrz boksu.

Zobacz: Chciał zostać prezydentem Ukrainy. "Często żartujemy z tego" Ołeksandr Usyk ma dość humorów Fury'ego. Wskazał, z kim może zawalczyć

ZOBACZ WIDEO: Mocne słowa. Sędzia wyjaśnił, dlaczego przerwał walkę Janikowski - Breese

Źródło artykułu: