Rusłan Czagajew zdobył tytuł "regularnego" mistrza świata wagi ciężkiej

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Rękawica bokserska
/ Rękawica bokserska
zdjęcie autora artykułu

[tag=6006]Rusłan Czagajew[/tag] nowym "regularnym" mistrzem świata wagi ciężkiej. Uzbek po nudnej, dwunastorundowej walce wypunktował w Groznym Fresa Oquendo i sięgnął po wakujący tytuł.

Organizatorzy gali, która odbyła się na stadionie Achmat-Arena w Groznym, mieli przed startem imprezy ogromne kłopoty. Jeszcze w piątek Oquendo chciał się wycofać z tej konfrontacji i nagle rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania nowego przeciwnika. Okazało się, że Amerykanin ostatecznie wyleciał do Czeczenii, ale nie miał zupełnie czasu na choćby minimalny proces aklimatyzacyjny.

Oquendo rozpoczął defensywnie, boksując na wyraźnie wstecznym biegu. Pięściarze próbowali wyczuć dystans dzięki aktywnej pracy przedniej ręki, niestety nie było to poparte dodatkowym arsenałem. W trzeciej rundzie Czagajew trafił dobrym bezpośrednim lewym, po chwili ponowił ten sam schemat, zaskakując 41-latka z Chicago. [ad=rectangle] Od piątej odsłony Czagajew minimalnie podkręcił tempo i próbował zachować większą aktywność. Po przerwie nieco śmielej zachowywał się również Oquendo, ale w trakcie szóstego starcia Amerykanin wpadł głową na swojego rywala i głęboko rozciął łuk brwiowy pierwszego pogromcy Nikołaja Wałujewa. W połowie walki ringowe zmagania wyrównały się, a "The Big O" był nawet w stanie w dziesiątej rundzie wstrząsnąć Czagajewem po znakomitym lewym podbródkowym.

Mistrzowska konfrontacja przebiegała w bezbarwnym tonie, brakowało spięć, elektryzujących wymian i prawdziwego pięściarskiego ognia, co tylko potwierdzało, że Czagajew i Oquendo nie są już pięściarzami zasługującymi na najwyższe laury

Po dwunastej rundzie głos zabrali sędziowie punktowi - stosunkiem głosów dwa do remisu (115:113, 115:113 i 114:114) zwyciężył Rusłan Czagajew, zdobywając tym samym tytuł mistrza świata WBA "Regular" w wadze ciężkiej. Superczempionem tej organizacji pozostaje Władimir Kliczko, zaś trofeum WBC dzierży Bermane Stiverne.

Źródło artykułu:
Komentarze (2)
avatar
Nick Login
7.07.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Regularnie to on moze wpi***ol od kliczki zbierać. Czekam na jakiegos godnego przeciwnika wladka bo to chyba najnudniejszy okres w hostorii wagi ciężkiej.