Fundacja Cancer Fighters obchodzi swoje 5 urodziny!

- Wszystko zaczęło się tak naprawdę w 2014 roku. Rok później, czyli w 2015 roku staliśmy się formalnie Fundacją i tak do dzisiaj walczymy o życie i zdrowie naszych podopiecznych - opowiada Marek Kopyść - prezes i założyciel Fundacji Cancer Fighters.

Maciej Gruszczyński
Maciej Gruszczyński
WP SportoweFakty

A przez tych 5 lat zmieniło się naprawdę bardzo dużo. Fundacja Cancer Fighters działa już aż w 11 województwach i stale wspiera leczenie ponad 40 podopiecznych. Do czasu wybuchu pandemii Koronawirusa regularnie organizowała specjalne wydarzenia w klinikach onkologii dziecięcej, na których pojawiali się ambasadorzy Fundacji - gwiazdy świata sztuk walki: Joanna Jędrzejczyk, Michał Materla, Artur Szpilka, czy Jan Błachowicz. Zgodnie ze swoją ideą „Pobijemy raka” motywuje dzieci do walki z chorobą nowotworową i udowodnienia im, że diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły.

W poprzednich latach Fundacja organizowała mecze piłkarskie, w których udział brali znani ze świata sztuk walki zawodniczki i zawodnicy. Rok 2020 był przełomowy pod kilkoma względami, bowiem panująca na całym świecie pandemia sprawiła, że wolontariusze nie byli w stanie odwiedzać dzieci w klinikach onkologicznych. Odpowiedzią na zaistniałą sytuację jest akcja „Super Prezent”. Od kilku miesięcy Fundacja spełnia marzenia dzieci walczących o powrót do zdrowia. Wolontariusze odwiedzają w domach kolejnych Wojowników i wręczają im wymarzone prezenty – niespodzianki.

W tym roku odbyła się również pierwsza charytatywna gala bokserska - Boxing Challenge, której dochód został przekazany na leczenie podopiecznych. Swoje walki w ringu stoczyli biznesmeni oraz osobistości znane ze świata show-biznes a całe wydarzenie odbyło się na Stadionie Wrocław.

- Zawsze staraliśmy się jako Fundacja być niezwykle aktywnymi i robić wszystko, aby podopieczni choć na moment mogli zapomnieć o chorobie. Ich uśmiech na twarzy to dla nas największa nagroda. Nasze urodziny zbiegły się z otwarciem kolejnych oddziałów. Mamy ich w tej chwili już 11 i rozpoczynamy intensywne działania w Rzeszowie i Poznaniu. Obiecujemy, że zrobimy jeszcze naprawdę dużo dobrego - podsumowuje Marek Kopyść.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×