Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo kursy i typy bukmacherskie | 02.10.2023

Przed Igą Świątek kolejny turniej, a konkretnie WTA 1000 w Pekinie. Pierwszą rywalką Polki w stolicy Chin będzie Sara Sorribes Tormo. Naturalnie, to Iga jest zdecydowaną faworytką. Czy bez problemu awansuje do kolejnej rundy?

Piotr Pawlak
Piotr Pawlak
Iga Świątek PAP/EPA / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo kursy, typy, oferty bukmacherskie | 02.10.2023

Ostatnie tygodnie nie są udane dla Igi Świątek. Polka nie dość, że straciła pozycję liderki światowego rankingu i jej strata do Aryny Sabalenki wciąż rośnie, to z poprzedniego turnieju w Tokio odpadła już w drugiej rundzie. Czy uda jej się wrócić na właściwe tory już w Pekinie?

W oczach wielu ekspertów pierwszy mecz przeciwko Sarze Sorribes Tormo powinien być tylko formalnością. Wszyscy pamiętają przecież ich poprzedni pojedynek, kiedy to Iga Świątek podczas lipcowego Wimbledonu ograła Hiszpankę 6:2, 6:0. Dodatkowo Sara Sorribes Tormo nie jest w najlepszym rytmie meczowym. Po raz ostatni pojawiła się na korcie nieco ponad miesiąc temu podczas US Open.

Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie nie pozostawiają żadnych złudzeń, która z tenisistek jest faworytką nadchodzącego meczu. Kurs na zwycięstwo Igi Świątek to zaledwie 1.08. Mnożnik na wygraną jej rywalki to aż 9.25, co pokazuje, że bukmacherzy nie wierzą w Hiszpankę.

Można postawić także zakłady bukmacherskie na dokładny wynik meczu. Sensownym wyborem wydają się zakłady na 2:0 dla Igi Świątek. Można je zagrać po kursie 1.28.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 30/09/2023 r.; oferta może ulec zmianie.

Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo typy bukmacherskie

Iga Świątek chcąc wrócić do wygrywania turniejów, musi odprawiać takie rywalki, jak Sara Sorribes Tormo z przysłowiowym kwitkiem. Z całym szacunkiem dla Hiszpanki, ale po jej stronie nie można znaleźć żadnych argumentów przemawiających za tym, że będzie w stanie zagrozić Polce. Pokazał to ich bezpośredni mecz podczas tegorocznego Wimbledonu, gdzie Sorribes Tormo była w stanie ugrać jedynie dwa gemy. Tym razem kibice mogą być świadkami podobnego scenariusza.


Szybka wygrana Igi Świątek i oszczędzenie sił na kolejne, dużo bardziej wymagające mecze, wydają się być całkiem możliwym przebiegiem nadchodzącego pojedynku. W związku z tym, całkiem prawdopodobne, że kibice zobaczą w meczu Świątek - Sorribes Tormo poniżej 16,5 gema.

Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo statystyki i wyniki

Do tej pory Iga Światek i Sara Sorribes Tormo spotkały się na korcie jedynie raz. Ich bezpośredni mecz miał miejsce podczas tegorocznego Wimbledonu i zakończył się wygraną Polki 6:2, 6:0.

W ostatnim czasie Iga Świątek rywalizowała na turnieju WTA w Tokio, gdzie odpadła już w drugiej rundzie. Zmagania w stolicy Japonii rozpoczęła od wygranej 2:0 nad Mai Hontamą. Później jednak przyszła porażka 1:2 z Weroniką Kudiermietową.

Sara Sorribes Tormo odpoczywała od końcówki sierpnia, kiedy opadła w 1/32 finału US Open. Hiszpanka przegrała 1:2 z Wang Xinu, wcześniej wygrywając 2:0 z Anheliną Kalininą.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×