Warwara Graczewa - Iga Świątek kursy i typy bukmacherskie | 03.10.2023

Iga Świątek zgodnie z oczekiwaniami awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Pekinie. Polka zagra teraz o 1/8 finału przeciwko Warwarze Graczewej, która urodziła się w Rosji, ale aktualnie reprezentuje barwy Francji. Jak wyglądają typy na Igę?

Piotr Pawlak
Piotr Pawlak
Iga Świątek PAP/EPA / Na zdjęciu: Iga Świątek

Warwara Graczewa - Iga Świątek kursy, typy, oferty bukmacherskie | 03.10.2023


Wydaje się, że Iga Świątek wraca na właściwe tory po nieudanym turnieju w Tokio. Jej pierwszy mecz w Pekinie przeciwko Sarze Sorribes Tormo przebiegał zgodnie z oczekiwaniami. Owszem były momenty, w których Hiszpanka potrafiła się postawić, ale zwycięstwo Polki nie było zagrożone ani przez moment. Ostatecznie Świątek wygrała 6:4, 6:3 w nieco ponad półtorej rodziny.

Warwara Graczewa rozpoczęła turniej w stolicy Chin od sprawienia niespodzianki pod postacią zwycięstwa nad Anastazją Potapową. Tenisistka reprezentująca barwy Francji potrzebowała trzech setów, żeby wyrzucić rywalkę notowaną o 20 miejsc wyżej w rankingu WTA.

Warwara Graczewa - Iga Świątek kursy bukmacherskie

Kiedy zbliża się mecz Igi Świątek, a zwłaszcza kiedy jest to starcie na początkowym etapie turnieju, to kursy bukmacherskie niczym nie zaskakują. Kolejny raz to Polka widziana jest w roli zdecydowanej faworytki, a mnożnik na jej zwycięstwo nieznacznie przekracza stawkę. Bukmacherzy kompletnie nie wierzą w wygraną Warwary Graczewej. W związku z tak dużymi dysproporcjami w kursach bukmacherskich można rozejrzeć się za innymi rynkami. Ciekawą opcją wydają się zakłady bukmacherskie na dokładny wynik 2:0 dla Igi Świątek. Kurs wynosi około 1.20.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 02/10/2023 r.; oferta może ulec zmianie.

Warwara Graczewa - Iga Świątek typy bukmacherskie

Trudno wyobrazić sobie inny przebieg nadchodzącego meczu, niż pewne zwycięstwo Igi Świątek. Polka w pierwszym starciu w Pekinie złapała już właściwy rytm i teraz będzie chciała pójść za ciosem po awans do 1/8 finału. Iga pokazała, że znów potrafi grać swobodnie i efektownie wchodzić na siatkę. Momentami brakowało koncentracji, ale jeżeli uda się poprawić ten element, to wydaje się, że raszynianka powinna zamknąć mecz w poniżej 16,5 gema. Jednocześnie Iga Świątek musi uważać na dobry forehand rywalki. Graczewa potrafi też grać na niezłej skuteczności pierwszego podania, chociaż ostatni mecz przeciwko Potapowej kompletnie tego nie pokazał (52%).

⇒ Tutaj zagrasz bezpiecznie. Zobacz listę legalnych bukmacherów! ⇐

Warwara Graczewa - Iga Świątek statystyki i wyniki

Choć Warwara Graczewa i Iga Świątek znają się z juniorskich rozgrywek, to nie miały jeszcze okazji grać przeciwko sobie w seniorskiej karierze.

Graczewa turniej w Pekinie rozpoczęła od pokonania Anastazji Potapowej (2:1). Było to jej pierwsze zwycięstwo po czterech porażkach z rzędu. Wcześniej przegrywała między innymi z Sawinicz i Townsend (oba mecze po 0:2).

Świątek ograła w pierwszej rundzie Sarę Sorribes Tormo (2:0). Polka wróciła na zwycięską ścieżkę po porażce z Weroniką Kudiermietową (1:2) na turnieju w Tokio. Wcześniej Iga rozprawiła się z Hontamą (2:0).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×