Krzysztof Ratajski - James Wade - typy na World Grand Prix | 2.10.2023

Turniej inny niż wszystkie na scenie w Leicester. Od poniedziałku do niedzieli darterzy rywalizować będą w turnieju World Grand Prix 2023. Udział w wydarzeniu zapewnił sobie Krzysztof Ratajski. Czy uda mu się wygrać z mistrzem doubli w 1. rundzie?

Konrad Kowalczyk
Konrad Kowalczyk
Krzysztof Ratajski Materiały prasowe / Simon O’Connor/PDC / Na zdjęciu: Krzysztof Ratajski

Krzysztof Ratajski - James Wade kursy, typy, oferty bukmacherskie | 02.10.2023 r.


Od poniedziałku w angielskim Leicester odbywać się będzie impreza rangi telewizyjnej, a więc World Grand Prix of Darts. Wydarzenie inne niż wszystkie, gdyż format gry różni się od tego, co można obserwować w pozostałych turniejach. Zawodnicy grają w formacie double in i double out, co oznacza, że muszą rozpoczynać od trafienia w podwójną wartość na tarczy. Czy Krzysztof Ratajski jest gotowy na udział w tym turnieju?

Krzysztof Ratajski - James Wade kursy bukmacherskie

Pierwszy dzień rywalizacji w World Grand Prix of Darts i od razu na scenie pojawi się najlepszy polski darter w federacji PDC, a więc Krzysztof Ratajski. Bardzo trudne zadanie stoi przed Polakiem, gdyż zmierzy się z jednym z najlepszych zawodników grających na doublach, którym jest James Wade. Anglik będzie miał wsparcie własnej publiczności, ale jego forma nie jest tak wysoka, jak parę lat temu. Znacznie poprawił on rodzaj rzutu w triple 20, co może dać mu przewagę na tarczy nad Polakiem.

Krzysztof dobrze ostatnio spisywał się w turniejach telewizyjnych, stąd podobne kursy na zwycięstwa obu zawodników. Przeważyć może dyspozycja na wejściach w legi. Są to darterzy, którzy nie goszczą często na maksymalnym wartościach w tarczy, a więc 180 punktów, a przy takim formacie gry, próżno będzie można szukać takich obecności po obu stronach. Warto zatem przyjrzeć się kursom na liczbę 180-tek w meczu.

Krzysztof Ratajski - James Wade typy bukmacherskie

Rywalizacja pomiędzy Polakiem a Anglikiem w Leicester będzie trzecim pojedynkiem sesji wieczornej. Reprezentantowi Anglii bardzo często zdarza się późno wchodzić w mecze podczas rywalizacji telewizyjnych. Zmusza go to później do gonienia rywala i utrzymania dystansu przy uciekającym jednocześnie rywalu.

Jest to turniej w formacie setowym, gdzie wygrana w secie przypada na konto zawodnika, który pierwszy osiągnie 3 legi. To bardzo krótka rozgrywka, która przy spóźnionym Angliku może dać większe szanse Ratajskiemu. Warto zatem wziąć pod uwagę kursy, które bukmacherzy wystawili na zwycięstwo Polaka w 1. secie.

Krzysztof Ratajski - James Wade statystyki i wyniki


Do tej pory panowie spotkali się 7 razy w oficjalnych rozgrywkach PDC. Ani razu nie grali na scenie telewizyjnej, dlatego będzie to ich pierwszy bezpośredni mecz pod presją publiczności. James Wade ma jedną z najlepszych średnich zakończeń lega, a więc procent trafionych podwójnych, które są bardzo ważne w tym turnieju.

Anglik jest na 16. pozycji w rankingu, a Polak plasuje się o 6 pozycji niżej, na 22. lokacie. Ostatnie 2 spotkania padły łupem Polaka i odbyły się one w 2022 roku. Bilans meczów bezpośrednich wynosi 5:2 na korzyść Wade'a. W poprzednim roku "The Polish Eagle" zakończył turniej na II rundzie, a Anglik sensacyjnie odpadł w I rundzie.

Czy Ratajski wygra z Wadem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×