FC Barcelona gra o awans w Pucharze Króla. Zobacz mecz "Lewego" za darmo!

Getty Images / Angel Martinez / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

FC Barcelona jest - co oczywiste - jednym z faworytów do sięgnięcia po Puchar Króla. Dumę Katalonii w niedzielę czeka łatwa - choć patrząc na formę zespołu tylko w teorii - przeprawa z czwartoligowym Barbastro. Zobacz mecz za darmo!

Kibice Barcelony mogą być poważnie zaniepokojeni. Zespół prowadzony przez Xaviego Hernandeza gra wyjątkowo nieprzekonująco. Dość powiedzieć, że ostatni raz wygraną więcej niż jednym golem zanotowali w La Liga… w połowie września, kiedy efektownie 5:0 rozbili na własnym stadionie Real Betis. Późniejsze zwycięstwa były już minimalne, a w dodatku Katalończykom przydarzyła się bolesna porażka z ówczesnym liderem Gironą (2:4), a następnie remis z Valencią (1:1). W czwartek Barcelona delikatnie mówiąc znów nie zachwyciła, wygraną z Las Palmas (2:1) wyszarpując w doliczonym czasie gry po golu z rzutu karnego Ilkay’a Gundogana.

⇒ Zobacz: "Piłkarska nędza". Sypią się gromy na FC Barcelonę ⇐

Zespołowi nie pomaga Robert Lewandowski, który ma wyraźny problem z prezentowaną formą. Na listę strzelców w lidze wpisał się ostatni raz 10 grudnia, w przegranym meczu z Gironą. Ogólnie ma na koncie tylko osiem bramek w 17 rozegranych meczach. W poprzednim sezonie na tym samym etapie rozgrywek miał o sześć trafień więcej mimo, że zagrał w 16 spotkaniach. Także w czwartkowym starciu z Las Palmas “Lewy” był cieniem zawodnika, który przyzwyczaił nas do czarowania na boisku i zszedł z boiska po 72 minutach gry.

⇒ Zobacz: Lewandowski w tarapatach. Xavi wysłał wyraźny sygnał ⇐

Szansą dla Barcelony będzie niedzielny mecz 1/32 finału Pucharu Króla z Barbastro. Zdecydowanym faworytem do awansu są Katalończycy, na wygraną których kurs wynosi 1.10. Triumf Barbastro “wyceniono” na 21.50.

Czwartoligowiec w listopadzie pokonał występującą klasę wyżej Ponferradinę (1:0) i teraz stanie przed szansą na sprawienie nie tyle niespodzianki, co prawdziwej sensacji. Eliminacja Katalończyków byłaby zapewne największym sukcesem w historii klubu. Do tej pory ekipa ta najwyżej grała na trzecim poziomie rozgrywek w sezonie 2006/2007, a w poprzednim sezonie uzyskała awans z piątej ligi.

Źródło artykułu: zagranie.com