WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA:

Zagłębie Lubin - ŁKS typy | 20.05.2024 | Miedziowi walczą o pierwszą ósemkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski
zdjęcie autora artykułu

Zagłębie Lubin - ŁKS: typy i zakłady na mecz 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie na KGHM Zagłębie Arena zapowiada się ciekawie. Co prawda goście już są pewni spadku, ale Miedziowi wciąż mają szanse na miejsce w TOP 8.

Zagłębie Lubin - ŁKS typy i najciekawsze oferty bukmacherskie

Zagłębie Lubin w trakcie trwającej kampanii koniec końców rozczarowało. Drużyna dowodzona przez Waldemara Fornalika miała mierzyć w czołowe lokaty. Finalnie ekipa z Lubina może zakończyć sezon 2023/2024 w PKO BP Ekstraklasie co najwyżej na ósmej pozycji. Krok w tym kierunku lubinianie będą chcieli zrobić na swoim stadionie w rywalizacji z pewnym już spadku ŁKS-em. Łodzianie natomiast przygotowują się już powoli do kolejnej kampanii, w którym celem ma być szybko powrót do elity. Łatwo o to oczywiście nie będzie. Jednocześnie w klubie można spodziewać się kilku zmian. Niewykluczone, że potyczka w Lubinie będzie decydować o tym, z jakimi graczami będzie kontynuowana współpraca. Rywalizacja zacznie się o godzinie 19:00.

Zagłębie Lubin - ŁKS kto wygra - kursy bukmacherskie

Bukmacherzy przekonują, że większe szanse na zwycięstwo w poniedziałkowy wieczór mają gospodarze. Przemawiać ma za tym passa trzech ostatnich zwycięstw z rzędu Miedziowych. Typ na wygraną Zagłębia wynosi 1.52. Remis oszacowano na 4.50. Z kolei rozwiązanie na zwycięstwo ŁKS-wi wyceniono na 6.25 i jest to opcja najmniej prawdopodobna według ekspertów.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 20.05.2024 r.; oferta może ulec zmianie.

Typ na to, że obie drużyny strzelą w meczu Zagłębie Lubin - ŁKS w STS

W sześciu z ostatnich ośmiu spotkań, w których ekipa z Łodzi grała w roli gościa, to obie drużyny zdobywały bramki. Można w takim razie zastanowić się nad scenariuszem z trafieniami z obu stron. Wariant na taki typ kształtuje się w wysokości 1.71.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 20.05.2024 r.; oferta może ulec zmianie.

Kurs na prowadzenie Miedziowych do przerwy

ŁKS ogólnie sezonu 2023/2024 nie będzie miło wspominał. Przed poniedziałkowym spotkaniem niepokojące dla Rycerzy Wiosny może być także to, że łodzianie przegrywali w trzech z ostatnich czterech spotkań w roli gościa. Można zatem przemyśleć temat prowadzenia Zagłębia do przerwy w poniedziałkowym meczu po kursie 1.97.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 20.05.2024 r.; oferta może ulec zmianie.

Przydatne statystyki do typowania Zagłębie Lubin - ŁKS

23 punkty dzieli obie ekipy w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Zagłębie znajduje się na ósmej pozycji z 44 oczkami. Z kolei czerwoną latarnią rozgrywek jest ŁKS z 21 punktami. Zespół Waldemara Fornalika ma na swoim koncie w ostatnim czasie trzy z rzędu zwycięstwa. Miedziowi w pokonanym polu zostawili kolejno: Widzew Łódź (3:1), Raków Częstochowa (2:0) i Radomiaka (4:3). Z kolei drużyna Marcina Matysiaka ma na swoim koncie cztery z rzędu porażki. ŁKS przegrywał między innymi z: Piastem Gliwice (0:4), Śląskiem Wrocław (1:2) czy Górnikiem Zabrze (1:4). W pierwszym starciu w tym sezonie z udziałem lubinian oraz łodzian górą było Zagłębie (2:0). Ostatnie spotkanie w Lubinie z udziałem obu drużyn zakończyło się natomiast jednobramowym triumfem Miedziowych, a miało to miejsce w czerwcu 2020 roku.

Ostatnie mecze Zagłębia Lubin Ostatnie mecze ŁKS-u
Widzew Łódź (3:1)Piast Gliwice (0:4)
Raków Częstochowa (2:0)Śląsk Wrocław (1:2)
Radomiak (4:3)Górnik Zabrze (1:4)

Zagłębie Lubin - ŁKS, gdzie obejrzeć?

Poniedziałkowy mecz w ramach 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy będzie można obejrzeć w tradycyjnej telewizji i to na dwóch stacjach. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na antenach CANAL+ Sport 3 i CANAL+ Sport 5. Ponadto mecz będzie można obejrzeć na platformie CANAL+ online. Rywalizacja zacznie się o godzinie 19:00 i skomentują ją Michał Mitrut oraz Wojciech Jagoda.

Początek meczu: 20.05.2024 (poniedziałek), godz. 19:00. Transmisja TV: CANAL+ Sport 3 i CANAL+ Sport 5. Stream online: CANAL+ online.

Źródło artykułu: zagranie.com