Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

15-latek zwycięzcą Drift Masters w Poznaniu

Miłośnicy sportów motoryzacyjnych, którzy przyszli w sobotę na Tor Poznań byli świadkami niezwykłego wydarzenia. Zwycięzcą trzeciej rundy Drift Masters GP 2015 został najmłodszy kierowca ligi.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Zaledwie piętnastoletni Adam Zalewski z Zielonej Góry pokazał, że jest w stanie pokonać najlepszych. I to w jakim stylu!

By znaleźć się na najwyższym na podium miejscu Zalewski musiał zmierzyć się m.in. tak utytułowanymi zawodnikami, jak: Piotr Więcek, czy Dawid Karkosik. Zwycięstwo młodego driftera to jednak nie tylko brawurowy styl jazdy. Niekwestionowany talent sportowy otrzymał należyte wsparcie ze strony mechaników z OCX Drift Team, którzy zmodyfikowali BMW E30 zwiększając jego moc oraz moment obrotowy.


Bardzo ciekawie wypadł też finał B, czyli pojedynek o trzecie miejsce. Stanęli do niego: Dawid Karkosik i Paweł Borkowski. Lepszy okazał się Karkosik, któremu wygrana pozwoliła przesunąć się w klasyfikacji generalnej oczko wyżej.

Widowiskowość sobotnich pojedynków zawdzięczamy także miejscu, na którym rozegrały się zawody. Tor Poznań jest znacznie szybszy, niż wiele tego typu obiektów w Polsce. Jest także bardzo dobrze znany zawodnikom. Wpływ na atrakcyjność pojedynków miała także trasa, jaką wytyczyli na 3 i 4 rundę organizatorzy. Pozwalała ona m.in. na wchodzenie w zakręt techniką back-entry, czyli tyłem do przodu.

Klasyfikacja generalna po trzech rundach Drift Masters Grand Prix 2015 wygląda następująco:
1. Marcin Mospinek - 291 pkt.
2. Dawid Karkosik - 255 pkt.
3. Piotr Więcek - 246 pkt.

Po  zwycięstwie Adam Zalewski wspiął się na ósme miejsce.

Pełna klasyfikacja Drift Masters GP 2015

Drifting jest jedną z najmłodszych i zarazem najbardziej widowiskowych dyscyplin wśród sportów samochodowych. Swoją popularność zawdzięcza m.in. niezwykłej widowiskowości. Samochody mknące w kontrolowanym poślizgu, zderzak w zderzak, przy prędkości znacznie przekraczającej 100 km/h, sprawiają, że drifting z roku na rok zyskuje tysiące nowych fanów na całym świecie.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×