KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rusza czwarty sezon WePlay Academy League. Sytuacja na świecie wymusiła ważną zmianę

24 maja rozpocznie się czwarty sezon turnieju CS:GO WePlay Academy League. Tym razem o tytuł rywalizować będzie czternaście ekip. Pula nagród wyniesie 100 tys. dolarów. Z uwagi na wojnę w Ukrainie play-offy nie zostaną rozegrane na miejscu w Kijowie.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Data rozpoczęcia i zakończenia nowego sezonu WePlay Academy League Materiały prasowe / WePlay Holding / Data rozpoczęcia i zakończenia nowego sezonu WePlay Academy League
Pierwszy, grupowy etap WePlay Academy League w sezonie czwartym rozpocznie się 24 maja. 14 uczestniczących w nim organizacji zostanie podzielona na dwie grupy po siedem drużyn. Oznacza to, że każdy zespół rozegra sześć spotkań (z wszystkimi rywalami po jeden raz). Zwycięzcę meczu wyłoni tylko jedna mapa.

Najlepszy zespół z każdej grupy automatycznie awansuje do fazy play-off. Drużyny, które zajmą pozycje od drugiej do szóstej będą walczyć o pozostałe dwa miejsca w półfinałach w etapie ostatniej szansy. Składy, które zajmą ostatnie lokaty, zostaną wyeliminowane z turnieju.

Podczas etapu drugiej szansy każdy zespół zagra cztery spotkania w systemie Bo3. Najsilniejsze zespoły z każdej z dwóch grup zapewnią sobie miejsce w etapie play-off.

Harmonogram 4. sezonu WePlay Academy League:

Etap grupowy: 24 maja - 6 czerwca 2022r. (ewentualne dodatkowe spotkania odbędą się 7 czerwca)

Etap drugiej szansy: 9-12 czerwca 2022r.

Etap play-off: 24-26 czerwca 2022r.

W odróżnieniu od poprzednich sezonów, mecze fazy play-off będą tym razem rozgrywane online. Decyzja ta została podjęta w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom i organizatorom zawodów. Zasady uczestnictwa w turnieju pozostają niezmienione: każdy zespół powinien składać się z co najmniej czterech zawodników w wieku poniżej 21 lat. W tym sezonie w rozgrywkach weźmie udział czternaście organizacji - dla czterech z nich będzie to pierwszy sezon.

Organizacje, które wystąpią w 4. sezonie WePlay Academy League:

NAVI Junior
Young Ninjas
mouz NXT
BIG. OMEN Academy
Astralis Talent
Fnatic Rising
OG Academy
00Prospects
Apeks Rebels
Young Gods
FURIA Academy
Spirit Academy
Eternal Fire Academy
Outlaws

WePlay Esports będzie transmitować turniej w języku angielskim i ukraińskim - składy zostaną ogłoszone wkrótce.

WePlay Academy League powstała w 2021 roku z inicjatywy ukraińskiego organizatora turniejów WePlay Esports we współpracy z czołowymi organizacjami CS:GO. Celem tych rozgrywek jest zapewnienie młodym esportowym talentom możliwości zdobycia pierwszego konkurencyjnego doświadczenia i poznania tajnik profesjonalnej sceny.

Przeczytaj także:
Ukraiński gwiazdor zabrał głos w Katowicach. "Wszyscy się boimy, wszyscy chcemy pokoju"
IEM Katowice to nie tylko mecze w Spodku

ZOBACZ WIDEO: To się nazywa moc! Zobacz, co wyczarowała Anita Włodarczyk
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×