Koniec epoki w polskim CS:GO. Legenda kończy profesjonalną karierę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Team Kinguin / Na zdjęciu: Wiktor 'TaZ' Wojtas
Materiały prasowe / Team Kinguin / Na zdjęciu: Wiktor 'TaZ' Wojtas
zdjęcie autora artykułu

To smutna wiadomość dla wszystkich fanów polskiego Counter Strike’a. Wiktor "TaZ" Wojtas, po dwudziestu latach profesjonalnej gry, zdecydował się odwiesić klawiaturę na kołek.

W tym artykule dowiesz się o:

"TaZ" to jedna z największych ikon polskiego i światowego CS-a. To członek legendarnej polskiej "złotej piątki", która niesłychanie przyczyniła się do rozwoju CS-a w naszym kraju. Jego sukcesy sięgają jeszcze czasów CS-a 1.6., w którym trzykrotnie wygrał WCG, dwa razy ESWC i dwukrotnie Mistrzostwa Świata na IEM. O skali sukcesów "TaZa" niech świadczy fakt, że jego estymowana wartość zarobków z wygranych w turniejach wynosi niespełna 750 000 dolarów.

W ostatnich latach "TaZ" razem z Filipem "NEO" Kubskim prowadzili organizację HONORIS, która prężnie działała przez trzy lata na polskiej scenie CS:GO. Jednak niedawna informacja o zakończeniu działalności formacji sugerowała, że może to być domknięcie kariery "TaZa" w roli profesjonalnego zawodnika.

Nie wiadomo, jakie dalsze kroki podejmie doświadczony esportowiec. Czy dalej będzie działał na scenie, w roli menadżera bądź szkoleniowca, czy też może zupełnie zerwie swój kontakt z rynkiem esportowym - o tym wszystkim przekonamy się w najbliższych tygodniach.

Czytaj także:  - Niemcy są w szoku. Nie żyje Justus von EitzenOgromne zmiany w AGO. Organizacja żegna się z dotychczasowym CEO!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się bawili argentyńscy piłkarze. Był tam też Messi

Źródło artykułu: AGO Esport