Nowy pomysł Rosjan. Do zadania wyznaczono przyjaciela Putina

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Borys Rotenberg
Getty Images / Na zdjęciu: Borys Rotenberg
zdjęcie autora artykułu

Od rozpoczęcia wojny w Ukrainie Rosja próbuje odciąć obywateli m.in. od gier komputerowych z Zachodu. To sprawia, że potrzeba nowych produkcji na lokalnym rynku. Kilka z nich stworzy firma przyjaciela Władimira Putina.

W tym artykule dowiesz się o:

Chodzi dokładnie o zamiennik słynnej gry piłkarskiej FIFA. Ponadto, jak informuje portal kommersant.ru, firma SMP Esports, prowadzona przez miliardera Borysa Rotenberga, zamierza stworzyć również zamiennik gry NHL. Wszystko dlatego, że w Rosji bardzo popularny jest hokej.

Firma odpowiadająca za symulatory wideo nie jest przypadkowa. 66-letni Rotenberg to bliski przyjaciel Władimira Putina. A to m.in. prezydent Rosji miał marzenie związane z faktem, by odciąć obywateli od zachodnich produktów.

Co ciekawe, Rotenberg i Putin poznali się podczas wspólnych treningów w judo. To prezydentowi Rosji Rotenberg zawdzięcza swoje bogactwo.

Projekt, który ma na celu stworzenie zamiennika dla gry FIFA, ma wystartować w ciągu najbliższych trzech lat. Marzeniem najważniejszych osób w firmie SMP Esports jest skonstruowanie silnika, który sprawi, że będzie można na nim oprzeć każdy symulator niezależnie od dyscypliny sportowej.

SMP Esports potwierdza zatem, że nie chce skupiać się tylko na zamiennikach. Do końca 2023 roku ma mieć miejsce premiera ich własnego symulatora wyścigów samochodowych.

Czytaj także: Rosyjski skandalista wrócił i znów dał o sobie znać. Powiedział czego chce

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sabalenka wystartowała. "Szczególne miejsce w moim sercu"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty