Piłkarz trzecioligowej Hansy Rostock w światowej czołówce FIFA 18

Liga Weekendowa to jedna z najważniejszych rozgrywek w FIFA 18, w której rywalizują najlepsi. Piłkarz niemieckiej trzecioligowej Hansy Rostock Julian Riedel z pewnością się do nich zalicza. Jak łączy profesjonalne granie z esportem?

Tomasz Szczygieł
Tomasz Szczygieł
kadr z gry FIFA Materiały prasowe / EA Sports / Na zdjęciu: kadr z gry FIFA
Jak wielu piłkarzy w wolnym czasie Julian Riedel relaksuje się podczas gry w FIFA 18. W grudniu 26-letni obrońca Hansy Rostock uplasował się w top 100 światowego rankingu.

W Lidze Weekendowej gracze rywalizują ze sobą w trybie FIFA Ultimate Team. Każdy uczestnik może rozegrać 40 gier od piątku do niedzieli. Im więcej gier wygra, tym lepsza jest nagroda.

Z 39 wygranymi na 40 gier podczas grudniowej edycji "Riedelinho91"uplasował się na 97 miejscu wśród najlepszych graczy na świecie. Jest to wynik, którym mogą szczycić się profesjonalni gracze, którzy ćwiczą przez kilka godzin dziennie.

"Motywuje mnie to samo co na prawdziwym boisku – chęć bycia najlepszym. Zupełnie sam doszedłem do takiego poziomu w FIFA 18. Może zacznę streamować na Twitch.tv lub YouTube, ale tylko wtedy, kiedy będzie to zgodne z moimi treningami oraz czasem gry w Rostocku" - powiedział piłkarz dla Sport1.

Uczestnictwo w ważnych wydarzeniach esportowych nie wchodzi w grę dla 26-latka, chyba że poza sezonem: "Nawet jeśli będę miał wystarczająco dużo punktów, aby zakwalifikować się do większych turniejów to muszą się one odbywać w letniej przerwie, abym mógł w nich uczestniczyć.".

Dla zainteresowanych tak prezentuje się skład "Riedelinho91" w FIFA Ultimate Team:

Formacja: 4-3-3

Bramkarz: De Gea

Obrona: Roberto Carlos, Rio Ferdinand, Antonio Valencia, Julian Riedel (dzięki "Professional Player Card", którą wybrani gracze otrzymują od EA, środkowy obrońca Hansa Rostock ma ocenę 99, czyli najwyższą możliwą)

Pomoc: Lothar Matthäus, Patrick Viera, Laurent Blanc

Atak: Cristiano Ronaldo, Alessandro Del Piero, Gareth Bale

ZOBACZ WIDEO: "Izak": Gry komputerowe są trudniejsze do komentowania, niż piłka nożna
Czy śledzisz rozgrywki w grę Fifa 18?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×