StarSeries i-League Season 4: Virtus.pro z pierwszą przegraną po meczu z mousesports

Virtus.pro poniosło pierwszą porażkę w turnieju StarSeries w grę Counter Strike: Global Offensive. Polski skład przegrał z mousesports.

Jakub Madej
Jakub Madej
Członkowie drużyny VirtusPro w czasie rozgrywki Getty Images / Członkowie drużyny Virtus.Pro w czasie rozgrywki
Od pierwszych strzałów widać było, że będzie to wyrównane spotkanie. Na Cobblestone obie drużyny zdobywały punkt za punktem - po stronie terrorystów do połowy prowadzenie objęło Virtus.pro, jednak po zmianie stron mousesports doprowadziło do wyrównania. O wygraniu pierwszej mapy decydowała dogrywka, w której lepiej wypadli reprezentanci naszego kraju.

Gorzej poradzili sobie Polacy na Inferno, gdzie mousesports zaczęło budować przewagę. Do połowy prowadzili już trzema punktami, jednak po zmianie stron całkowicie zdominowali Virtus.pro. Polacy zdobyli zaledwie jedno "oczko" i nie zdołali wyrównać. Mousesports doprowadziło do remisu, a o zwycięstwie decydowała trzecia mapa.

Na Mirage mogło się wydawać, że Polacy odpowiednio rozpracowali przeciwników i będzie szansa na pierwsze zwycięstwo w turnieju StarSeries. Do przerwy Virtus.pro prowadziło zaledwie jednym punktem, jednak po zmianie stron kibice zobaczyli powtórkę z drugiej mapy. Mousesports broniąc mapy zdobyło aż dziewięć "oczek" i doprowadziło do wygrania Mirage.

Mousesports - Virtus.pro Cobblestone - 18:22 (7:8, 8:7, 3:7) Inferno - 16:7 (9:6, 7:1) Mirage - 16:9 (7:8, 9:1)