StarSeries i-League Season 4: Virtus.pro, TyLoo i Gambit za burtą turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: rywalizacja zawodników w esporcie

Czwarty dzień turnieju StarSeries i-League Season 4 w grze Counter Strike: Global Offensive pechowo zakończył się dla trzech drużyn. Virtus.pro, TyLoo oraz Gambit to kolejne formacje, które pożegnały się z rozgrywkami w Kijowie.

W tym artykule dowiesz się o:

Polscy kibice nie mogą być zadowoleni z rezultatu Virtus.pro. Formacja przeprowadzając zmiany personalne w zespole nie zdołała w tak szybkim czasie przygotować się do turnieju. Miała być to jednak dla drużyny próba generalna przed IEM Katowice, która nie napawa optymizmem przed nadchodzącym turniejem.

Virtus.pro o pozostanie w Kijowie walczyło z Cloud9. Podobna batalia o nie odpadnięcie toczyła się pomiędzy tymi dwiema formacjami w Bostonie podczas Majora. Tam zwycięskie okazało się Cloud9. Również i teraz amerykańska drużyna wygrała z polską ekipą.

Spotkanie rozpoczęło się na mapie de_mirage wybranej przez zawodników Cloud9. Już pierwsza połowa pokazała solidne przygotowanie amerykańskiej formacji. Z kolei Polacy zdobywając pięć punktów po stronie atakującej w drugiej części zdołali do swojego wyniku dodać zaledwie jedną rundę. Cloud9 doskonale przeprowadzało kolejne ataki, co pozwoliło zawodnikom tej formacji wygranie pierwszej mapy wynikiem 16:6.

Train okazał się dla Polaków kiepskim wyborem, gdyż zapewnił im "pociąg do Warszawy". Fatalna postawa po stronie broniącej przyniosła zawodnikom Virtus.pro tylko trzy punkty w początkowej fazie. Po zmianie stron Amerykanie szybko dokończyli spotkanie zdobywając ostatnie cztery punktu i kończąc pojedynek wynikiem 16:3. To była kompletna dominacja w wykonaniu zawodników Cloud9 oraz bezradność Virtus.pro. Amerykanie pozostają wciąż w grze, z kolei polskim graczom pozostaje przygotować się do Katowickiego turnieju.

Filip "NEO" Kubski19-35-1650.846.3 proc.0.52

W kolejnych pojedynkach TyLoo uległo 0:2 Renegades. Australijska formacja wciąż pozostaje w grze, z kolei chińska drużyna pożegnała się już z turniejem. Na de_mirage wybranym przez TyLoo pierwsza połowa zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem Renegades. Po zmianie stron Chińczycy nie zdołali nawiązać jakiejkolwiek walki ze swoimi rywalami. Spotkanie zakończyło się wygraną Renegades 16:7.

Na mapie de_cobblestone zawodnicy TyLoo byli bliscy doprowadzenia do remisu. Choć chińska formacja wysoko przegrała pierwszą połowę, to w drugiej zaskoczyła i dążyła do odwrócenia losów spotkania. Renegades zdołało jednak ocknąć się w odpowiednim momencie i to australijska formacja ponownie cieszyła się ze zwycięstwa 16:13.

HaoWen "somebody" Xu25-42-1757.359.6 proc.0.73

Spotkanie Gambit z HellRaisers potrzebowało rozstrzygnięcia w trzeciej mapie. Overpass wybrany przez kazachską drużynę zakończył się zwycięstwem zawodników HellRaisers 16:8.

Gambit zdołało jednak powrócić na mapie rywali. Na Inferno mecz zakończył się rezultatem 16:10. Zawodników czekało zatem spotkanie na mapie de_mirage. Wygrany tego meczu wciąż mógł walczyć o awans do fazy pucharowej, z kolei przegrany musiał pożegnać się z turniejem.

Mirage zwycięski okazał się dla graczy HellRaisers, którzy kończąc pierwszą połowę 10:5 po zmianie stron zdołali dobrze bronić się przed atakami rywali. Gambit próbowało nawiązać walkę, ale na dobrze przygotowanych zawodników HellRaisers to nie wystarczyło. Mecz zakończył się wynikiem 16:10.

Dauren "AdreN" Kystaubayev41-52-1161.565.8 proc.0.85

Czy według ciebie Virtus.pro zdoła awansować do fazy pucharowej podczas IEM Katowice?