Intel Challenge Katowice 2018: jednostronna walka o trzecie miejsce. RES Gaming na podium turnieju

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach reprezentantki RES Gaming wywalczyły trzecie miejsce w turnieju Intel Challenge Katowice 2018 w grze Counter Strike: Global Offensive.

Jakub Madej
Jakub Madej
Julia Kiran WP SportoweFakty / Jakub Madej / Julia Kiran
Bez większych problemów reprezentantki RES Gaming poradziły sobie z Keyd Stars Female w meczu o trzecie miejsce turnieju Intel Challenge Katowice 2018. Międzynarodowy skład wzbogacił się o 8 tys. dolarów, natomiast zawodniczki z Brazylii za czwartą lokatę otrzymały 5 tys. dolarów.

Początek spotkania zwiastował wyrównany mecz. Obie drużyny świetnie radziły sobie po przeciwnych stronach, zdobywając co kilka minut kolejne punkty. Po piętnastu rundach RES Gaming prowadziło zaledwie jednym "oczkiem", jednak zmiana połów okazała się dla tego zespołu bardzo korzystna. Julia "juliano" Kiran i jej drużyna świetnie radziły sobie jako skład atakujący. Brazylijki nie mogły poradzić sobie z ofensywą rywalek i nie obroniły żadnej z ośmiu kolejnych map. Zawodniczki RES mogły świętować wygraną 16:7, dzięki czemu przybliżyły się do wyższej nagrody pieniężnej.

Problemy z Brazylijkami miały zawodniczki RES na mapie Train. W pierwszej połowie zdołały one wypracować zaledwie jednopunktową przewagę, przez co nie mogły swobodnie podejść do starcia po zmianie połów. Każda z kolejnych rund rozgrywana była niesamowicie bezpiecznie - żadna z dziewczyn nie ryzykowała stracenia cennych punktów. Ostatecznie to jednak RES doskonale poradziły sobie z rywalkami, odprawiając je 16:14 i wygrywając cały mecz.