IEM Katowice: Liquid zgarnęło miejsce w półfinale

Ostatni ćwierćfinał trwającego turnieju Intel Extreme Masters Katowice w grze Counter Strike: Global Offensive przyniósł rozstrzygnięcie. Amerykańska formacja Liquid pokonała w trzymapowym pojedynku szwedzkie Ninjas in Pyjamas.

Aleksandra Hejna
Russel 'Twistzz' Van Dulken ESL / Helena Kristiansson / Russel 'Twistzz' Van Dulken
Mecz odbył się w systemie best of three. Mapami tego pojedynku były de_overpass [wybór Ninjas in Pyjamas], de_mirage [wybór Team Liquid] oraz w przypadku remisu de_inferno.

Overpass to spektakularny comeback w wykonaniu zawodników Liquid. Amerykanie przegrywając pierwszą połowę 5:10, po zmianie stron zdołali odwrócić losy tego spotkania, wygrywając ostatecznie 16:13. Szwedzi roztrwonili solidną zaliczkę z początku meczu i przegrali swoją mapę.

Mirage w pierwszej części był bardzo jednostronny. Ogromna dominacja ze strony Ninjas in Pyjamas (12:3) została zaprzepaszczona. Gracze Liquid ponownie wstali z kolan i odrobili ogromne straty do swoich rywali. Przy rezultacie 12:12 Szwedzi ocknęli się z amoku i zdołali zwyciężyć 16:13 na mapie Amerykanów, doprowadzając tym samym do remisu.

Inferno było walką o awans do półfinału. W pierwszej połowie dało się to odczuć, gdyż obie ekipy starały się nie tracić zbyt dużo punktów. Druga część spotkania rozpoczęła się od wyniku 8:7 dla graczy Liquid, którzy zdołali wygrać rundę pistoletową. Fenomenalna obrona w wykonaniu amerykańskiej formacji była nie do zdarcia dla Szwedów, którzy po zmianie strony zdobyli zaledwie dwa punkty. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Liquid 16:9 oraz w całym pojedynku 2:1. Amerykanie mogą cieszyć się tym samym z awansu do półfinału, gdzie zmierzą się z fnatic.

Patrik 'f0rest' Lindberg 45-58 -13 63.7 71.1 proc. 0.86

Harmonogram spotkań IEM Katowice 2018 03.03.2018 godzina 15:00 - półfinał - Astralis vs FaZe godzina 18:50 - półfinał - fnatic vs Liquid ZOBACZ WIDEO: Jakub 'kuben' Gurczyński: IEM jest dla nas bardzo ważny

Kto według ciebie wygra pierwszy półfinał?