WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Połączyć sport z esportem. Legenda tenisa stołowego twórcą oryginalnych kolonii

Esport jako dyscyplina już od wielu lat próbuje zaistnieć na arenie globalnej i w środkach masowego przekazu. Było również wiele prób zrównania szeroko pojętego esportu ze sportami tradycyjnymi. Tak właśnie powstał pomysł integracyjnych kolonii.
Cyprian Suchomski
Cyprian Suchomski
Reuters / Jean-Paul Pelissier / Esport

To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które może zapoczątkować nową modę w organizowaniu wczasów dla dzieci i młodzieży. Niewątpliwie gry komputerowe i esport odgrywają znaczącą rolę w świecie współczesnej młodzieży, a stereotyp mówiący o tym, że gry "odmóżdżają", powoli jest przełamywany. Obecnie bardzo dużo mówi się o tym, że rozwijają umysł, gdyż bazują na taktyce, strategii, a nie tylko na mechanizmach i refleksie. Cel i motto kolonii sportowo-esportowych to: w zdrowym ciele zdrowy duch.

Aktywność fizyczna ma wpływ nie tylko na nasz wygląd czy zdolności fizyczne, ale również na nasze emocje i umiejętności umysłowe. Ruch i wysiłek pomagają "oczyścić" głowę, poprawiają koncentrację, zdolność do przetwarzania informacji i percepcji, wpływa również na naszą zdolność do zapamiętywania. Warto też wspomnieć, że wysiłek fizyczny to szczęście w czystej postaci, ponieważ dzięki niemu zwiększa się poziom endorfin i serotoniny. Nie od dziś wiadomo też, że granie w gry komputerowe ćwiczy wielozadaniowość naszego mózgu i to, jakim wykażemy się refleksem, jak dużo informacji będziemy w stanie przetworzyć oraz jakie wybory podejmiemy w trakcie gry, będzie miało wpływ na nasze zwycięstwo lub porażkę.

Głównym organizatorem kolonii sportowo-esportowych jest Leszek Kucharski, słynny polski tenisista stołowy, olimpijczyk oraz medalista mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Akademia Leszka Kucharskiego, ściśle współpracująca z organizacją BestOf3, ma zadbać o to, by kolonie odbyły się w jak najlepszej formie zarówno od strony sportowej, jak i esportowej. Zapewnione ma być również to, by treść i wartość edukacyjna w obu wariantach była na najwyższym poziomie, a każde z zajęć było nadzorowane przez specjalistę danej dziedziny. Nie sposób tutaj pominąć ponad 15-letniego stażu Leszka Kucharskiego w organizowaniu obozów i kolonii sportowych dla dzieci i młodzieży.

Wisienką na torcie są niewątpliwie osiągnięcia Kucharskiego, nie tylko jako zawodnika, lecz również jako trenera. Ma on na swoim koncie dziesiątki medali, a reprezentacja Polski nie była jedyną, której był trenerem. Ogół zebranego doświadczenia i podejście do adeptów sportów kreowane przez lata stanowić ma o przygotowaniu do nowego wyzwania w dyscyplinie, jaką jest esport.

Leszek Kucharski, XV Festiwal Gwiazd Sportu 2016 Leszek Kucharski, XV Festiwal Gwiazd Sportu 2016
 - Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować pierwsze w swoim rodzaju obozy sportowo-esportowe 2018, na których podszlifujecie swoje umiejętności pod względem zarówno fizycznym jak i gamingowym, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych, aktywnych graczy i trenerów zgłębicie tajniki tytułów takich jak League of Legends, Fortnite czy Counter Strike. Na własnej skórze przekonacie się, jakie emocje towarzyszą prawdziwej grze, dowiecie się, co musicie zrobić, aby postawić pierwszy krok do kariery esportowca. Łącząc przyjemne z pożytecznym sprawimy, że poczujecie się jak na profesjonalnej scenie. Trenerzy zadbają o to, że spojrzycie na gry w inny sposób - wspomina Leszek Kucharski na swojej stronie internetowej.

Choć sylwetki kadry sportowej są jeszcze nie do końca nam znane, dowiedzieliśmy się już po części kto zasili szeregi jego esportowej części. W pierwszej kolejności coś, co może zaciekawi fanów League of Legends, gdyż poza reprezentantem z BestOf3, Alanem Głodkiem, swoją pomoc zaoferował Rafał Styczyński, znany pod pseudonimem Bubnik Zwei (dawniej po prostu Bubnik2). Fani zainteresowani polską sceną z pewnością kojarzą go z występów w najbardziej prestiżowych ligach. Bubnik będzie jednym z instruktorów League of Legends, wytłumaczy o co w grze chodzi i zdradzi, co trzeba robić, żeby zaistnieć na profesjonalnej scenie.

Głównym instruktorem Fortnite, który przyciąga obecnie uwagę bardzo wielu potencjalnych esportowców, oraz popularnego w Polsce od kilku lat Counter Strike: Global Offensive, będzie bardzo utalentowany gracz Dominik Kozieł, posługujący się nickiem Syxzjae lub Sexio. Syxzjae jest z pewnością cennym nabytkiem, ze względu na swoje doświadczenie i umiejętności nieoczywiste lub nawet niedostępne dla casualowych, niedzielnych graczy.

Organizatorzy zapewniają, że na przestrzeni następnych tygodni zostaną ogłoszeni kolejni członkowie kadr z obu obozów tematycznych, a obecna zapowiedź napawa wielkim optymizmem. Pierwszy turnus kolonii potrwa od 30 czerwca do 10 lipca, potem będzie ich jeszcze pięć, a każdy potrwa dziesięć dni.

W czasie trwania kolonii przewidziano wiele atrakcji turystycznych, wypoczynkowych i odprężających, takich jak np. wejście na Termy Warmińskie czy wyprawy na kąpielisko nad Jeziorem Wielochowskim. Głównym założeniem i celem obozów tego typu ma być edukowanie młodzieży o tym jak zdrowy tryb życia wpływa na nasze wyniki, czy to w codzienności czy w grze.

Aktywności fizyczne oraz przebieg rozgrywek komputerowych będzie nadzorowany przez specjalistów, którzy postarają się zdiagnozować złe nawyki i pomóc w rozwoju. Organizatorzy zapewniają, że dostarczony sprzęt jest najwyższej jakości, co tylko ma poprawić doświadczenia związane z grą oraz ułatwić ich przebieg. Uczestnicy będą edukowani o tym, w jaki sposób powinny być postrzegane gry oraz o tym, co trzeba zrobić by realizować się w dyscyplinach esportowych w duchu treningu psychofizycznego.

Organizatorzy zapewniają, że wraz z sukcesem pierwszej edycji w 2018 roku z pewnością przyjdzie pora na kolejne, jeszcze lepsze kolonie i obozy w przyszłości. Czy się to przyjmie? A może wyznaczy trendy? Okaże się to w najbliższym czasie.

ZOBACZ WIDEO: Cosplay sposobem na życie. "Przyjemna praca i przyjemne hobby"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy chciałbyś/chciałabyś wziąć udział w koloniach sportowo-esportowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna, Facebook, Instagram

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×